Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Představte si, jak zkoušíte hranice svých fyzických možností

2012-11-22 23:27

O víkendu můžete navštívit hned dvě adrenalin zprostředkující akce, Festival Alpinismu a Festival outdoorových filmů. A pak samozřejmě už také nějakého to vánoční tržiště, ale to snad necháme až na prosinec.

Mezinárodní festival alpinismu
V Národním domě na Smíchově
se o víkendu sejdou příznivci vysokohorské turistiky z celého světa. Pokud vás výstupy do tisíců metrů nad mořem zajímají, máte skvělou příležitost setkat se s těmi nejzajímavějšími osobnostmi, které s vámi tento zájem sdílejí. V sobotu i v neděli je nabitý program přednáškami a vyprávěními z cest. V neděli se budou udělovat ceny za výstupy roku a oceněn bude i nejzdatnější horolezec roku 2012. Chcete-li se o alpinismu dozvědět víc, navštivte stránky ZDE.

Festival  outdoorových filmů
K festivalu alpinismu bude mít tematicky blízko další festival- tentokrát outdoorových filmů. Festivalové filmy se budou promítat od 23. 11. do 8. 12. v kinech Atlas a Lucerna. Dozvíte se v nich, jaké to je překonat tragickou nehodu (Pád do ticha, 2012, Kevin Macdonald), jak se sjížděla Brahmaputra (Brahmaputra, 2009, Ladislav Moulis), nebo jak je možné také vidět Albánii (Albánie, kráska se špatnou pověstí, 2012, Miroslav Náplava). Podrobný program najdete TADY, vstupné na každý den stojí příznivých 70 korun.

Festival francouzského filmů
Dobrou víkendovou alternativou k filmům z divočiny jsou filmy z Francie. Budou je promítat ve Světozoru. Obvykle začnou po poledni a pokračovat se bude až do večerních hodin.  Paříž, umělci a Aki Kaurismaki, francouzská bohéma na talíři. Z programu si můžete vybrat ZDE.


La vie de de boheme, Aku Kaurismaki, 1992

A kdo by přece jen zatoužil po vánoční atmosféře, může si zajít na punč na některý z otevřených vánočních trhů. O víkendu je již najdete na náměstí Jiřího z Poděbrad, na náměstí Republiky, Palackého náměstí a náměstí Míru. Veškeré další podrobnosti si můžete přečíst TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>