Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Farmářské trhy zahajují!

2011-05-06 14:34

Už je to opět tady! Všichni, kdo celou zimu netrpělivě obcházeli mlékomat, jediný to relikt oblíbených farmářských trhů na Kubánském náměstí zvaných Kubáň, pookřáli. Neboť právě zde se první březnovou neděli konaly masopustní oslavy doprovázené farmářskými stánky, první to předzvěstí nové sezóny farmářských trhů. Ta bude zahájena příští sobotu 12. března!

Nejslavnější je Kubáň, nejromantičtější Náplavka
Voňavá zelenina, domácí sýry a uzeniny, čerstvé ryby a pečivo z vyhlášených pekáren. Pokud jste si už zvykli nakupovat farmářské produkty na pravidelných trzích, byly ty dva zimní měsíce opravdu dlouhé. Oblíbené farmářské trhy se ale opět vrací a sezónu otevírá Kubáň v sobotu 12. března. Můžu-li posuzovat podle nedělního masopustu, bude v sobotu pěkně narváno (otevřeno od 8:00 do 14:00). Netlačte se, na každého se dostane! Trhy budou na Kubáni opět tři dny v týdnu, v úterý, čtvrtek a sobotu.

Po trzích na Kubánském náměstí, bude následovat “Jiřák“, farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad. To bude slavnostně otevřeno ve středu 16. března (otevřeno do 8:00 do 18:00). Pravidelně se tu bude prodávat ve středu a v sobotu. A jako poslední ze známého trojlístku provozovaného sdružením Archetyp bude otevřena v sobotu 19. března “Náplavka“, farmářské tržiště na Rašínově nábřeží mezi Palackého náměstím a Železničním mostem. Na Náplavce se bude stejně jako loni prodávat pouze v sobotu, za to zde bývají nejkratší fronty a sobotní ranní nákup na břehu Vltavy je okouzlující za každého počasí.


Na masopustních trzích na Kubáni byla doslova hlava na hlavě a všechny napjatě čekaly, jestli nevyhrají nějaké ty klobásky...

Provozovatelé farmářských trhů “Kubáň“, “Jiřák“ a “Náplavky“ slibují pokračování v oblíbených tematických akcích a jednu úplnou novinku. Na opačném konci Náplavky, na Dvořákově nábřeží, blízko Čechova mostu, bude v dubnu otevřeno farmářské tržiště zaměřené na profesionální kuchaře.

Otevírací doby tržišť:

Kubáň – úterý + čtvrtek (8:00 – 18:00), sobota (8:00 – 14:00); Náplavka (Rašínovo nábřeží) – sobota (8:00 – 14:00); Jiřák – středa (8:00 – 18:00), sobota (8:00 – 14:00) Aktuality a další informace najdete TADY.


Někdy si zákazníci trochu vymýšleli..

Zahájí i trhy na Kulaťáku, v dubnu i Klánovice
V sobotu 19. března zahájí i pravidelní trhy v Praze 6, zvané na Kulaťáku. Trhy se budou konat každou sobotu (s výjimkou 28. května), v červenci a srpnu každých čtrnáct dnů. Otevřeno bude vždy od 8:00 do 14:00.

Od dubna zahájí svůj provoz také pravidelný trh v Klánovicích (sobota dopoledne), Dolních Počernicích (pátek odpoledne) a Dolních Břežanech (středa odpoledne). Více informací najdete TADY. Na jaře začnou pravidelné trhy i v Karlíně na Karlínském náměstí, podrobnosti brzy připojíme.

Nesmíme ale zapomenout na Holešovickou Halu 22, která se ani na zimu nezavírá. Otevřeno má denně kromě neděle od 8:00 do 17:00, v sobotu pouze do 13:00. Více informací najdete ZDE.


...a u některých stánku bylo ještě trochu zima. To se ale brzy zlepší!


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>