Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Přednášky
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FAIR TRADE návštěvní den v Karavanseraji

2010-09-24 14:57

Filipínský aktivista vylíčí zkušenosti s dětskou prostitucí a spravedlivým obchodem

Jeden den v Praze stráví při své evropské cestě filipínský aktivista Shay Cullen, nominovaný dvakrát na Nobelovu cenu míru za dlouholetou obhajobu lidských práv, především práv dětí ohrožených sexuálním násilím.
Ve středu 29. září bude mít v pražském klubu Karavanseraj od 18 hodin besedu pro veřejnost. „Bude vyprávět o zkušenostech s dětskou prostitucí a nelehkých životních podmínkách farmářů a chudých rodin filipínského venkova. Zároveň představí veřejnosti, jak mění životy těchto farmářů a dětí Fair Trade, jehož je Shay Cullen velkým propagátorem,“ říká Lenka Černá ze společnosti Excellent Plzeň, která setkání organizuje. Sama přispěje k besedě svými postřehy z návštěvy filipínských pěstitelů manga a cukrové třtiny, již s týmem letos podnikla.
Při setkání také můžete ochutnat Fair Trade výrobky z filipínské produkce. A pokud byste chtěli spravedlivý obchod nějak podpořit, můžete své nápady konzultovat s týmem Excellent Plzeň. Tým Excellent Plzeň bude v Karavanseraji také od 11 do 21 hodin prezentovat možnosti, jak začlenit podporu Fair Trade do CSR aktivit firem a organizací, představí například výrobky ze spravedlivého obchodu pro servírování v kancelářích nebo nabídku fair dárkových balíčků pro předvánoční období.


Program FAIR TRADE návštěvního dne v Karavanseraji
středa 29. září 2010
Klub cestovatelů Karavanseraj, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (nedaleko ND),
mapka na http://www.hedvabnastezka.cz/praha
11 - 21 hodin prezentace předvánoční nabídky Fair Trade produktů a dárkových balíčků společnosti Excellent Plzeň, konzultace s týmem Excellent Plzeň
15,30 – 17,30 setkání Shay Cullena s novináři
18 hodin beseda s Shay Cullenem a Lenkou Černou o sexuální turistice a Fair Trade na Filipínách

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>