Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: “Multikulti“ aneb poznejte své sousedy (1)

2010-08-27 11:50

Zajímá vás, jak žijí zdejší Vietnamci, když zrovna nesedí za pokladnami svých večerek? Chcete se dozvědět něco víc i o životě dalších menšin, které tu vedle nás žijí? Pak se v sobotu vydejte do parku Podviní v pražských Vysočanech, kde se koná další ročník festivalu Etnofest. Multikulturní rej najdete ale i přímo v centru města a nemyslím tím zrovna houfy cizinců fotografujících si odbíjející Orloj.

Za kulturami do parku i na náměstí
Ochutnávky nejrůznějších dobrot, ukázky tanců a tradičních rukodělných výrobků, to je způsob, kterým dnes nejčastěji “poznáváme“ jiné kultury. A právě na tomto konceptu je založen i každým rokem oblíbenější festival Etnofest, který se v sobotu 28. 8. již po šesté koná v parku v Podviní v Praze 9. Zájemci se zde budou moci naučit základům některých cizokrajných tanců, zabubnovat si nebo vyzvědět tajemství orientálních kuchyní a pro děti bude připravena festivalová hra „Za hodinu kolem světa“. Festivalový program vyvrcholí vystoupením skupiny Gipsy.cz. Začíná se v 14.00 a končí 22.00. Podrobnosti o programu najdete ZDE.

Folklórní tance z celého světa budete moci ještě po celý víkend obdivovat přímo v centru města. Na Ovocném trhu bude v plném proudu Pražský jarmark. Pozvánku na něj najdete ZDE.

Mistr světa amoleta
V sobotu se ale také třeba můžete stát mistrem “světa“. Otevřené mistrovství pro sportovce i nesportovce pořádají na bobové dráze v Proseku. Soutěží se ve dvou kategoriích podle pohlaví a nic víc než kapku odvahy k tomu, a byste se mohli zúčastnit, nepotřebujete. Tedy v případě, že jste si stihli do včerejška podat přihlášku, jinak už jenom na kukandu. Podrobnosti ZDE.

Zajímá vás kromě cizokrajné kuchyně také to, jak se vedle vás žije lidem s postižením? Pak se vydejte o víkendu do Botanické zahrady. Můžete tu prožít den se společností DUHA, která se stará o integraci osob s mentálním postižením. Poznáte, jak funguje chráněné bydlení a co všechno dovedou lidé s mentálním postižením vytvořit. Podrobnosti o programu najdete ZDE.

Nezapomeňte, že i o víkendu pokračuje Fresh Film Fest, festival vážné hudby Dvořákova Praha a na lodi Tajemství vyplouvají za Rusalkou.

kaca

Komentáře (1)

Klára 2010-08-27 02:29:47
Pokud byste chtěli ven z Prahy, na Dobřichovickém zámku se v sobotu 28.8. konají od 11:00 Vinařské slavnosti http://www.dobrichovice.cz/data/kalendar_akci/158103cs_big.jpg více na http://www.vinarroku.cz/dobrichovicke-vinarske-slavnosti/

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>