Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Děti
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ekologické hry ke Dni dětí v Arkádách Pankrác

2010-05-27 11:31

Dvoudenní ekologické hry pořádá ve dnech 31. května a 1. června vždy od 9 do 16 hodin městská část Praha 4 ve spolupráci s obchodním centrem Arkády Pankrác.

Ekologické hry v roce 2009Pro návštěvníky bude před hlavním vchodem do Arkád Pankrác připravena řada zábavných atrakcí, prostřednictvím kterých se naučí, jak nakládat s nefunkční elektronikou, co dělat s použitými obaly nebo se dozvědí, co je to bioodpad. Ekologické hry, které jsou součástí projektu Čistá Praha 4, jsou určeny především nejmenším návštěvníkům, do hry se ale mohou zapojit samozřejmě všichni. „Ekologické hry ke Dni dětí mají bohatý program plný her a drobných dárků a pevně věřím, že tato dvoudenní akce pomůže měnit skladbu domovního odpadu ve prospěch třídění na jednotlivé komodity, jejichž využití hradí hlavní město Praha ze svého rozpočtu“, říká zástupce starosty Václav Krištof (ODS).

Ekologické hry podpoří i řada společností zabývající se ekologií dlouhodobě
Společnost ELEKTROWIN, a. s. která se již pět let zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých domácích elektrospotřebičů, přichystala pro návštěvníky zábavně naučné soutěže, během kterých se dozvědí, jak správně nakládat s elektrospotřebiči, které u nich doma doslouží, proč elektro odpad nepatří do popelnice, co je ekologická recyklace a jaký je její význam z hlediska ochrany životního prostředí. EKO-KOM, a. s. je autorizovaná obalová společnost, která zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadu z obalů. Na děti i dospělé čeká soutěžní hra hod míčkem na cíl, domino se dvěma různými motivy a výstava Tonda Obal na cestách. Kolektivní systém ASEKOL, s. r. o. představí návěs, který simuluje českou domácnost. Důraz je kladen na spotřebiče, které každý člověk běžně používá. Návštěvníci se mohou dozvědět, jak je možné v domácnosti šetřit elektrickou energii, z čeho se skládají jednotlivé spotřebiče, kam se mají odevzdat k recyklaci, když doslouží a jiné zajímavosti. Další informace poskytují interaktivní dotykové obrazovky. Dění v interiéru i venku oživuje dvojice moderátorů s připravovanými scénkami. Pražské služby, a. s. zajišťují pro hlavní město Prahu komplexní nakládání s komunálními odpady na území města. Do ulic hlavního města vysílá společnost denně cca 90 sběrných vozů na svoz směsného a tříděného odpadu. Pražské služby pro děti připravily různé soutěže s tématikou třídění odpadů, za které děti obdrží drobné reklamní předměty. Kolem jejich informačního stánku budou přistaveny separační nádoby na plast, papír, sklo, tetrapacky, gastro a nádoba na směsný odpad.

Skladba domovního odpadu aneb víte, co vyhazujete?
Každý z nás vyhodí za rok průměrně 150 - 200 kg odpadů. Pokud však odpady už doma třídíte a dáváte je do barevných sběrných nádob (papír, plast, sklo, nápojové kartony), umožníte tak recyklaci více než třetiny tohoto množství. Za rok tak můžete vytřídit až 30 kg papíru, 25 kg plastů, 15 kg skla. Jeden odpadkový koš průměrně obsahuje 35% zbytkového odpadu, 22% papíru, 18% BIO odpadu, 13% plastu, 9% skla a 3% nebezpečného odpadu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>