Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

EKOFESTIVAL 2013

2013-09-03 18:05

10.9.2013, 10 - 19hod., Náměstí Míru

http://www.zelenykruh.cz/cz/ekofestival/

Tradičním tématem festivalu je "odpovědná spotřeba". Návštěvníci se budou moci seznámit s více než 25 ekologickými neziskovými organizacemi a jejich činností a také získají praktické tipy a informace o tom, jak může člověk žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. V rámci programu budou připraveny také hry a zábavně vzdělávací aktivity pro děti i dospělé, budou nabízeny ekologicky šetrné výrobky, občerstvení Fair Trade a také lokální produkty.

**KULTURNÍ A DOPROVODNÝ PROGRAM **
    10.20 - 10:40     ZŠ U Sv. Štěpána
    11:15 - 11:45     Povídání o vodě z kohoutku
    12:00 - 12:30    Vyhlášení soutěže „Samá voda“
    12.30 - 14.15    Pásmo pouliční hudby
    14.15 - 15.00    Pět Po
    15:00 - 16:00    The Brownies
    16:00 - 17:15    Impro show: Kouzelná improvizační školka (K.I.Š)
    17:15 - 18:15    Hromosvod
    18:15 - 19:00    Ahmed má hlad

DOPROVODNÝ PROGRAM PO CELÝ DEN:
Výstavy
Velká soutěž pro děti - Na stáncích budou pro děti připraveny zajímavé hry a aktivity. Pokud splní všechny připravené hry, získají malou odměnu. Účastnit se mohou i rodiče.
 
Bazárek pro všechny, kteří se chtějí zapojit - přineste své staré, ale stále zachovalé věci, které již nenosíte a vyberte si na našem bazárku, nové do Vašeho šatníku.

ak už napovídá sám název festivalu „Voda hýbe světem“, rádi bychom prostřednictvím této akce upozornili na problematiku spotřeby vody a dalších environmentálních témat, jež s vodou souvisí.
 
AKCE SE ZÚČASTNÍ (v abecedním pořadí):

Arnika ● Auto*Mat ● CENIA ● Česko pije z vodovodu ● Česko proti chudobě ● Dopravní federace ● Ekolamp ● Govinda ● Greenpeace CZ ● Hnutí DUHA ● Jeden svět ● Jihočeské matky ● Koniklec ● Konopa ● MHMP ● MČ Praha 2 ● Na Zemi ● Nesehnutí ● Pražské matky ● PRO BIO liga ● ShineBean ● Společnost pro zvířata ● SodaStream ● Svoboda zvířat ● Teajay.eu ● Vodafone ● Zelená domácnost.com ● Zelený kruh ● Člověk v tísni - Rozovojovka ● RockPoint ● Živá voda

Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 2 Jany Černochové..

U příležitosti konání Ekofestivalu a mezinárodního roku vodní spolupráce, jež byl pro tento rok vyhlášen Organizací spojených národů, realizoval Zelený kruh výtvarnou soutěž pro děti ZŠ a ZUŠ s názvem „Samá voda...". Záštitu nad soutěží převzala Mgr. Kateřina Jechová, radní MČ Prahy 2. Cílem soutěže je upozornit na problematiku využívání vodních zdrojů. Děti by se měli také zamyslet nad tím, kde všude mohou vodu objevit a jakou podobu "vody" mají v krajině nejraději. Více o soutěži naleznete na webových stránkách soutěže.

Proč právě Světový den životního prostředí?
Valné shromáždění OSN v roce 1972 ustanovilo 5. červen Světovým dnem životního prostředí. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je oslava Světového dne životního prostředí považována za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upřít pozornost světové veřejnosti na zásadní ekologické výzvy současnosti. V duchu naplnění cílů Světového dne životního prostředí je koncipován i Ekofestival.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>