Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Děti

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vypusťte draky nad Prahu (2)

2012-10-02 09:44

V Praze létají draci nejlíp na pláni nad Prokopským údolím. Nebo máte jiné oblíbené místo? Podívejte se, kde všude se budou letos draci pouštět.

Drakiády o víkendu 6. -7. 10.
Organizované drakiády mají tu výhodu, že si můžete prohlédnout koupené i vlastnoručně vyrobené draky ostatních a leckdy i něco vyhrát, nebo jen dostat za účast. Když půjdete pouštět draka sami, nehrozí zase, že se váš drak zamotá s drakem někoho jiného. 

Na zahradě své nemocnice pořádají pravidelně drakiádu Milosrdné sestry Karla Boromejského. Kromě pouštění draků bude na zahradě pro děti i klaun s nafukovacími zvířátky a loutkové divadlo. Drakiáda se koná v sobotu 6. října od 14.00. Podrobnosti najdete TADY.

První říjnový víkend bude opět velká drakiáda na Parukářce. Létat se tu bude v neděli 7. 10. od 14.00, nebude chybět občerstvení a hudba a samozřejmě soutěže. Podrobnosti najdete TADY.


Z drakiády na Parukářce

Na poli U Jalovky v Běchovicích se koná drakiáda také už poněkolikáté. Letos v neděli 7. 10. také od 14.00. Podrobnosti o Běchovické drakiádě najdete TADY.

Den pro zdraví a udržitelnou energetiku se společně s drakiádou bude konat v sobotu na fotbalovém hřišti v Písnici. Tady budou začínat od 15.00 a další podrobnosti jsou TADY.

VÍKEND 13. – 14. 10.
Druhý říjnový víkend bude z hlediska organizovaně létajících draků nad Prahou nejexponovanější. Bude tu nejméně pět drakiád a v týdnu po víkendu se bude pouštět a létat ještě na Dobešce.

V sobotu můžete jít pouštět draka na velký trávník u letňanského výstaviště, na travnatou pláň u metra Opatov, nebo se skauty do Satalice. V Letňanech vyhrává každý už za svou účast, navíc se můžete umístit i při soutěži. Létat se bude od 14.00 a draka z dílny modeláře Jiřího Kaliny, který bude létající draky hodnotit, pořídíte i na místě. Podrobnosti o drakiádě najdete TADY.

U Opatova pořádá drakiádu občanské sdružení YMCA. Kromě soutěže draků si děti opečou buřtíka (pokud jim to maminky dovolí) a pro šikovné ručičky tu budou i výtvarné dílničky. Podrobnosti o drakiádě, která začíná ve 14.00, najdete TADY.

Skauti v Satalicích pořádají drakiádu v sobotu už od 10.00. Začíná se výrobou draků a samotné pouštění bude od 15.00. Nezapomeňte si ale rezervovat místo předem, aby bylo dost materiálu pro každého. Kontakt: info@studiokulicka.cz. Podrobnosti najdete na pozvánce ZDE.

Na kopečku před řepskou radnicí pořádá v neděli drakiádu KC Průhon.  Zvláštní důraz kladou na ručně vyrobené draky a létat se bude už od 13.00. Podrobnosti najdete TADY.

Ve středu po škole můžete vzít děti do divadla Na Dobešce. Ve výtvarné dílně od 16.00 si tu nejprve budou moci svého draka vyrobit a poté jej v přilehlém praku zkusit vypustit. Vstupné je 30 korun. Podrobnosti najdete v programu divadla ZDE.

PŘIDÁVEJTE DO KOMENTÁŘŮ TIPY NA DALŠÍ DRAKIÁDY V PRAZE!


kaca

Komentáře (2)

uses of dll 2023-07-21 10:56:49
Nice post,thanks for the share this artical.
Michal 2014-05-23 12:53:40
dobrý den Přeju vám hodně úspěchu hodně chodě hodně pouštět draci ději i dospělí jeto super pouštět draci. jak se říká kdo pouští draci ten se nikdy nenudí a přitom je super zábava . Mám taky drak Káně látku od firmy a tyčky vyrobení a sem sám vybarvil . Michal Kříž

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>