Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dinosaurium (4)

2014-03-09 18:12

Expozice bude na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu E otevřena 14.března a potrvá do 29.června, otevírací hodiny 10:00 - 18:00
Vstupenky koupit v síti Ticketpro

IMPOZANTNÍ VÝSTAVA DINOSAURIUM PŘEDSTAVÍ JEDNU Z NEJVĚTŠÍCH SVĚTOVÝCH SBÍREK AUTENTICKÝCH OSTATKŮ DINOSAURŮ

V polovině března bude v Praze na Výstavišti zahájena unikátní expozice Dinosaurium, která představí část jedné z největších světových sbírek pravých koster a zkamenělin dinosaurů.

Výstava nabídne více než padesát exponátů, kterým dominují až téměř 300 miliónů let staré skelety a fosílie zapůjčené z moskevského Borisiakova paleontologického institutu ruské akademie věd , jehož více než dvousetčlennému týmu vědců se během letitého výzkumu pravěkých živočichů podařilo z jejich ostatků shromáždit jednu z nejucelenějších kolekcí na světě.

"Paleontologický ústav RAV vlastní mimořádně důležitou sbírku fosílií, která je dobře známa široké odborné veřejnosti. Návštěvník tak bude mít možnost prohlédnout si exempláře, které běžně nejsou k vidění." řekl RNDr. Tomáš Přikryl, Ph.D. z Geologického ústavu AV ČR, v.v.i.

"Čeští návštěvníci uvidí tuto sbírku navíc v podobě, v jaké byla vytvořena a předvedena zatím pouze ve Švédsku - ve velmi působivé panoramatické prohlídce (360°)." představuje blíže Dinosaurium za pořadatele Beyond Entertainment Štěpán Janeček, který se podílel také na realizaci mimořádně úspěšné loňské výstavy Tutanchamon.

Expozice bude doplněna o projekce dokumentárních filmů (např. z produkce BBC), které uvedou návštěvníky do historického kontextu či tématicky spjaté filmové snímky pro děti, které se budou promítat v plně vybaveném dětském koutku.

Jedinečnost této výstavy podtrhuje i náročnost její přípravy. "Instalace Dinosauria si vyžádá několik týdnů. Jen sestavení koster, které zahrnují i 6,5 metrů dlouhý skelet tarbosaura, zabere paleontologickému týmu deset dní". doplňuje Janeček.

Expozice bude na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu E otevřena 14.března a potrvá do 29.června. Vstupenky si můžete zakoupit již nyní v síti Ticketpro. K dispozici jsou zvýhodněné lístky jak pro školní skupiny tak rodiny s dětmi.

Více na www.dinosaurium.cz

Komentáře (4)

tunnel rush 2023-09-27 09:52:07
Thank you very much. This information is really useful for me and I want to tell you that the article is great
territorial io 2023-02-17 05:30:28
Zdá se, že tento konkrétní článek přitahuje značné publikum. Jak k tomu přivedete provoz? Problémům to dává opravdu zajímavý, originální nádech.
download now to play 2021-06-28 09:04:16
I want to bring my son there, but I guess this is not the right timing to bring my child because we still have lockdowns in our area, I hope we will go there someday when lockdown has been lifted. Could you post more pictures inside? At least we can take a peek.
carx drift racing download pc 2021-06-28 09:01:27
Wow, That is incredible, I hope one day I will come to visit the Dinosaurium to see some dinosaur fossils. I know it was just man made but still awesome for me. How many Prague Exhibition they have? If you have more links about it please share it here as well. Thank you in advance

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>