Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Děti, pojďte si hrát! (22)

2010-05-28 10:29

 Na počátku byla světová konference pro blaho dětí a dnes jsou v centru pozornosti trampolíny, opičí dráha a malování na obličej. Přesto je na světě spousta dětí, které i nadále žijí v chudobě nebo se k nim jejich dospělí nechovají zrovna nejlíp. Dětský den by proto měl být obojím, radovánkami pro naše roztomilé ratolesti, ale s vědomím, že nejsme pupkem světa. Pomáhat se dá i z dálky. Nicméně my jsme průvodcem za zábavou, a proto přinášíme několik tipů na ty víkendové "trampolíny".

 
Odpoledne s Posázavským Pacifikem
Podél Vltavy bude v neděli jezdit parní vlak tažený lokomotivou z roku 1917 nazývanou Čtyřkolák. Od 10.00 do 16.00 bude pendlovat mezi nádražím Braník a Modřany a jedno takové svezení udělá nepochybně radost všem malým rošťákům. Kromě jízdy parním vlakem (jednosměrná jízdenka za 80 Kč, celodenní za 160, děti od 6 do 15 let poloviční sleva a děti do 6 let zdarma), si můžete vyjet moderní motorovou soupravou Regionova na vyhlídkovou jízdu na “Most inteligence“, nebo si prohlédnout strojovnu a kabinu strojvedoucího v některé z moderních lokomotiv, které budou vystaveny v Braníku. Podrobnosti a jízdní řád najdete ZDE.
 
 
Dětské dny v lázních
Velkolepě pojaly oslavy dětského dne ve Žlutých a Radotínských říčních lázních. Na pravém břehu Vltavy ve Žlutých lázních si budou moci děcka vylézt na nafukovací horolezeckou stěnu, vyzkoušet si siloměr nebo si procvičit postřeh a obratnost v rytířském koutku, pobavit je přijde mimo jiné Václav Upír Krejčí, Divadlo Mazec, Jaroslav Uhlíř a chybět nebudou ani takové aktivity jako malování na obličej a další výtvarné dílničky. Děti mají vstup zdarma a dospělí zaplatí 100 korun. Více se o programu dětského dne, který ve Žlutých lázních proběhne v neděli 30. května od 10 hodin, dozvíte ZDE.
 
Malování na obličej a výtvarné dílničky nebudou chybět ani na druhém dětském dni v říčních lázních tentokrát v Radotíně. Kromě toho tu bude připravena i řada soutěží a děti si tak budou moci vyzkoušet své síly a obratnost třeba v tradiční táborové disciplíně skákání v pytli nebo střelbě ze vzduchovky. Můžou si vyzkoušet ale i méně tradiční žánry jako hod těstem či kosmotest. Začíná se ve 13.30 a další podrobnosti včetně odkazu na mapu areálu najdete ZDE.      
 
Dětský den v Zoo
Odpoledne plné písniček, divadla a povídání si pro malé návštěvníky na sobotu 29. května připravila Zoo Praha. Dětský den s Beruškou oživí celou zoologickou zahradu a na řadě stanovišť si děti budou moci vyzkoušet, co všechno vědí a nevědí o zvířátkách, na která se do zoo chodí dívat. Podrobnosti o programu najdete TADY.
 
Dětský den v nemocnici
Na Malé Straně už tradičně pořádají dětský den na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Ani letos tomu nebude jinak a vy se sem se svými dětmi můžete vydat v neděli 30. května od 14.00. Těšit se můžete na malý loutkový muzikál O Šípkové Růžence Jana Přeučila a Evy Hruškové, taneční vystoupení SHINE CHEER ELITE a opékání buřtíků. Podrobnosti najdete ZDE.
 
 
Písnice a Pankrác
Klaun Ferda přijede za dětmi v sobotu na fotbalové hřiště v ulici Švihovská v Písnici. Mezi hlavní atrakce programu patří vystoupení cvičených papoušků a dětská diskotéka. Více se dozvíte ZDE, stačí jen otevřít pozvánku v pdf.

Na závěr bychom vám chtěli připomenout oslavy dětského dne na Pankrácké pláni, kam můžete zajít v sobotu odpoledne. Platí pro ně v podstatě vše výše zmíněné, skákací hrad, soutěže, divadlo a dobroty. Vstup je zdarma, a pokud nebude pršet, není žádný důvod zůstávat o víkendu s dětmi doma. Více o pankráckém dni najdete ZDE.
 
foto zdroj: sxc.hu
kaca

Komentáře (22)

They're produced by the very best degree developers who will be distinguished for your polo dress creating. You'll find polo Ron Lauren inside exclusive array which include particular classes for men, women.
I just got to this amazing site not long ago. I was actually captured with the piece of resources you have got here. Big thumbs up for making such wonderful blog page!
Zonnepanelen installateurs Landen 2023-02-11 11:57:13
Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when you can not only be informed, but also entertained!
They're produced by the very best degree developers who will be distinguished for your polo dress creating. You'll find polo Ron Lauren inside exclusive array which include particular classes for men, women.
I think I have never seen such blogs ever before that has complete things with all details which I want. So kindly update this ever for us.
Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us
Zonnepanelen Kortenberg 2023-02-11 11:53:13
I am very enjoyed for this blog. Its an informative topic. It help me very much to solve some problems. Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.
I have been searching to find a comfort or effective procedure to complete this process and I think this is the most suitable way to do it effectively.
I’m excited to uncover this page. I need to to thank you for ones time for this particularly fantastic read!! I definitely really liked every part of it and i also have you saved to fav to look at new information in your site.
I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great job
Zonnepanelen Hoeilaart 2023-02-11 11:42:03
I see the greatest contents on your blog and I extremely love reading them.
The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought you have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.
I surely acquiring more difficulties from each surprisingly more little bit of it
Zonnepanelen installateurs Herent 2023-02-11 11:27:55
They're produced by the very best degree developers who will be distinguished for your polo dress creating. You'll find polo Ron Lauren inside exclusive array which include particular classes for men, women.
Very good points you wrote here..Great stuff...I think you've made some truly interesting points.Keep up the good work.
Zonnepanelen installateurs Halle 2023-02-11 11:25:37
Good to become visiting your weblog again, it has been months for me. Nicely this article that i've been waited for so long. I will need this post to total my assignment in the college, and it has exact same topic together with your write-up. Thanks, good share.
Zonnepanelen installateurs Herne 2023-02-11 11:24:18
I want to say thanks to you. I have bookmark your site for future updates.
Zonnepanelen installateurs Haacht 2023-02-11 11:23:25
Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!.
I'm happy to see the considerable subtle element here!.
Zonnepanelen installateurs Herent 2023-02-11 11:12:00
I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work!
Zonnepanelen installateurs Halle 2023-02-11 11:03:50
Hi to everybody, here everyone is sharing such knowledge, so it’s fastidious to see this site, and I used to visit this blog daily
my company 2023-02-09 04:08:34
I was just browsing through the internet looking for some information and came across your blog. I am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject. Bookmarked this page, will come back for more.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>