Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Děti, pojďte si hrát!

2010-05-28 10:29

 Na počátku byla světová konference pro blaho dětí a dnes jsou v centru pozornosti trampolíny, opičí dráha a malování na obličej. Přesto je na světě spousta dětí, které i nadále žijí v chudobě nebo se k nim jejich dospělí nechovají zrovna nejlíp. Dětský den by proto měl být obojím, radovánkami pro naše roztomilé ratolesti, ale s vědomím, že nejsme pupkem světa. Pomáhat se dá i z dálky. Nicméně my jsme průvodcem za zábavou, a proto přinášíme několik tipů na ty víkendové "trampolíny".

 
Odpoledne s Posázavským Pacifikem
Podél Vltavy bude v neděli jezdit parní vlak tažený lokomotivou z roku 1917 nazývanou Čtyřkolák. Od 10.00 do 16.00 bude pendlovat mezi nádražím Braník a Modřany a jedno takové svezení udělá nepochybně radost všem malým rošťákům. Kromě jízdy parním vlakem (jednosměrná jízdenka za 80 Kč, celodenní za 160, děti od 6 do 15 let poloviční sleva a děti do 6 let zdarma), si můžete vyjet moderní motorovou soupravou Regionova na vyhlídkovou jízdu na “Most inteligence“, nebo si prohlédnout strojovnu a kabinu strojvedoucího v některé z moderních lokomotiv, které budou vystaveny v Braníku. Podrobnosti a jízdní řád najdete ZDE.
 
 
Dětské dny v lázních
Velkolepě pojaly oslavy dětského dne ve Žlutých a Radotínských říčních lázních. Na pravém břehu Vltavy ve Žlutých lázních si budou moci děcka vylézt na nafukovací horolezeckou stěnu, vyzkoušet si siloměr nebo si procvičit postřeh a obratnost v rytířském koutku, pobavit je přijde mimo jiné Václav Upír Krejčí, Divadlo Mazec, Jaroslav Uhlíř a chybět nebudou ani takové aktivity jako malování na obličej a další výtvarné dílničky. Děti mají vstup zdarma a dospělí zaplatí 100 korun. Více se o programu dětského dne, který ve Žlutých lázních proběhne v neděli 30. května od 10 hodin, dozvíte ZDE.
 
Malování na obličej a výtvarné dílničky nebudou chybět ani na druhém dětském dni v říčních lázních tentokrát v Radotíně. Kromě toho tu bude připravena i řada soutěží a děti si tak budou moci vyzkoušet své síly a obratnost třeba v tradiční táborové disciplíně skákání v pytli nebo střelbě ze vzduchovky. Můžou si vyzkoušet ale i méně tradiční žánry jako hod těstem či kosmotest. Začíná se ve 13.30 a další podrobnosti včetně odkazu na mapu areálu najdete ZDE.      
 
Dětský den v Zoo
Odpoledne plné písniček, divadla a povídání si pro malé návštěvníky na sobotu 29. května připravila Zoo Praha. Dětský den s Beruškou oživí celou zoologickou zahradu a na řadě stanovišť si děti budou moci vyzkoušet, co všechno vědí a nevědí o zvířátkách, na která se do zoo chodí dívat. Podrobnosti o programu najdete TADY.
 
Dětský den v nemocnici
Na Malé Straně už tradičně pořádají dětský den na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Ani letos tomu nebude jinak a vy se sem se svými dětmi můžete vydat v neděli 30. května od 14.00. Těšit se můžete na malý loutkový muzikál O Šípkové Růžence Jana Přeučila a Evy Hruškové, taneční vystoupení SHINE CHEER ELITE a opékání buřtíků. Podrobnosti najdete ZDE.
 
 
Písnice a Pankrác
Klaun Ferda přijede za dětmi v sobotu na fotbalové hřiště v ulici Švihovská v Písnici. Mezi hlavní atrakce programu patří vystoupení cvičených papoušků a dětská diskotéka. Více se dozvíte ZDE, stačí jen otevřít pozvánku v pdf.

Na závěr bychom vám chtěli připomenout oslavy dětského dne na Pankrácké pláni, kam můžete zajít v sobotu odpoledne. Platí pro ně v podstatě vše výše zmíněné, skákací hrad, soutěže, divadlo a dobroty. Vstup je zdarma, a pokud nebude pršet, není žádný důvod zůstávat o víkendu s dětmi doma. Více o pankráckém dni najdete ZDE.
 
foto zdroj: sxc.hu
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>