Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam v Praze na nočník, aneb do kavárny s dětmi II. (1)

2010-04-14 10:34

Druhý díl po pražských kavárnách, do kterých se nemusíte bát zajít se svými dětmi, věnujeme hned třem koncepčně odlišným podnikům. Mamacoffee cafe je místo, kam spíš než za dětským koutkem vyrazíte kvůli kávě. S Café Clik to bude asi naopak. A třetí kavárna, kterou vám tu tentokrát představíme, je vlastně něco jako kavárno-výtvarná dílna.

 
Mamacoffee
Přímo na rohu pasáže, která vede do divadla Minor najdete dvoupodlažní kavárnu, která uvnitř sice neskrývá dětský koutek, kam byste mohli své ratolesti během popíjení kávy uklidit, nicméně děti jsou tu vítány u každého stolu. Mamacoffee je známá otevřeným přístupem a vstřícným konceptem, který nechce nikoho segregovat a omezovat – to platí i pro jejich kavárnu ve Vodičkově ulici, tedy až na to, pokud si ke kávě nutně nepotřebujete zapálit svou oblíbenou cigaretku. O konceptu mamacoffee se více dozvíte v následujícím videu.
 
Kavárna disponuje vlastní pražírnou, kterou prochází Fair Trade káva z Etiopie a dalších koutů světa. Ceny přitom zůstávají stále příznivé, jak se můžete přesvědčit sami ZDE. Kromě kávy a příjemně kavárenského prostředí vás tu také příležitostně čeká další kulturní program. Konají se tu výstavy, setkání nad knihami nebo různé tvůrčí dílny -.během ledna a února jste tu za zimních podvečerů například mohly/i uplést svým drahým polovičkám nebo dítkům něco teplého na sebe. Nechte se inspirovat a navštivte kavárnu Mamacoffee cafe.
 
 

kavárna mamacoffee, Vodičkova, zdroj: mama-cafe.cz
 
Cafe Clik
Nově otevřenou kavárnu Café Clik najdete po vstupu do budovy TJ Sokol v Žitné ulici. Je to vlastně jedna větší místnost, z níž je zhruba tak pětina vymezena pro prostorný dětský kout plný hraček. Naprosto ideální místo k tomu zajít si na kávu s přítelkyní, v klidu dodělat pracovní povinnosti nebo si přečíst časopis. Kavárna nabízí Wi-Fi připojení zdarma. S blížícím se jarem se můžete také přesunout ven na prostorný dvorek a díky prosklené stěně mít stále své děti hrající si na koberci uvnitř pod dohledem.
 
Z vitrínky láká několik dortů a koláčů a i zde k nim můžete popíjet fairtradeovou kávu. Osobně bych ale možná místo slušného výběru tvrdého alkoholu uvítala rozšíření v nabídce nápojů  a svačinek pro děti. Kromě posezení nabízí kavárna Café Clik také příležitostný program pro děti.Nejblíže je nyní 20.4. indiánská pohádka a na konci dubna, 30.4., odpoledne zasvěcené přípravě na rej čarodějnic (pohádka a výtvarná dílna zaměřená na výrobu masek). 
 
Na tyto akce doporučujeme rezervace předem a celou kavárnu si také můžete zarezervovat třeba na oslavu narozenin. Nechybí ani nezbytný nočníček a přebalovací pult. Návštěvu také můžete spojit s některým z kroužků v Sokole. Další informace o kavárně najdete TADY.
 
 

kavárna Cafe Clik, Žitná 42
 
Kavárna Maluj!
Nemusíte se bát, není to příkaz. I když kdokoli, kdo sem jen vkročí a má nějaké tvůrčí touhy či pnutí, jen těžko zůstane pouze u kávy. Kavárna Maluj na Vinohradech totiž nabízí netušené možnosti. Kromě příjemného posezení si tu sami nebo se svými dětmi můžete namalovat hrníček, talířek, misku, nebo nějakou jinou keramickou drobnost a poté vám ji tu vypálí v peci. V podstatě si tady lze vyrobit třeba celý jídelní servis. Glazury jsou netoxické a malování zvládne prý úplně každý. Specialitou pak jsou otisky dětských nožiček, které potěší nejednu babičku. Podrobně se o konceptu kavárny dozvíte z následujícího videa.
 
Ceny nápojů jsou přijatelné, a pokud vám vyhládne můžete si z nedaleké pizzerie objednat pizzu. Kavárna má Wi-Fi připojení a malou zahrádku ve vnitrobloku. Informace o cenách keramiky a spoustu dalšího se dozvíte ZDE.
 
 

Kavárna Maluj, Korunní 105, zdroj: kavarna-maluj.cz
 
kaca

Komentáře (1)

Martin 2011-04-06 04:35:03
Jestli můžu doporučit, tak jedno z nejlepších míst je Koala Café v Hostivaři. Obrovské, časově neomezené,prostorné, děti se dokonale vyblbnou a klidné posezení v kavárně pro nás rodiče!! www.koalacafe.cz Fakt to zkuste.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>