Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Pro děti i pokročilé

2011-11-11 11:28

Nejraději bych vám poradila, abyste si našli nějaké klidné místo, zapálili svíčku a přečetli si něco z básní Ivana Martina Jirouse, též zvaného Magor, který ve čtvrtek naprosto nepochopitelně odešel. Věda, že ne každého jeho rozjitřená duše oslovila, vylovím i několik tipů na bezstarostný víkend.

Děti pookřejí na Vyšehradě
Před námi je podzimní sobota s VyšeHrátkami, tentokrát tematicky Svatomartinská. Od 14.00 se bude ve Starém Purkrabství odehrávat pohádkový příběh Andělé z lesa. Příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech. Od 15.00 budou následovat interaktivní dílny, které děti seznámí s pozadím svatomartinských oslav. Dozví se, proč se pije mladé víno a pečená husa. Podrobnosti najdete TADY

Další inspiraci na svatomartinské slavnosti můžete najít ZDE.

Jestli vám přijde, že na procházku je už venku zima, vezměte děti třeba do divadla. Nezklame Minor, které o víkendu hraje pro malé školáky, program ZDE, pro bilingvní a jazykově pokročilé děti od 3 do 5 let je určen sobotní Storytelling na Kampě, více TADY. Na kejklíře z Doudleb se můžete zajít podívat v sobotu do Divadla v Celetné, v sobotu i v neděli od 15.00 hrají v Pidivadle loutkovou Malou čarodějnici, podrobnosti TADY. Třeba vás ale osloví příběhy dvou žabích kamarádů určené pro děti už od tří let, které se budou pod názvem Kvak a Žbluňk odehrávat ve Strašnickém divadle, více TADY.

Filmová Mezipatra
Ve čtvrtek začala pražská část dvanáctého ročníku filmového festivalu Mezipatra. Letošní přehlídka uvede všechny celovečerní filmy  Todda Haynese, který osobně festival navštíví. Vynes je americký filmař známý svou provokativností a motivy transgrese a erotismu ve svých dílech. Kromě jeho snímků budou k vidění v kinech Světozor a Lucerna snímky s peer tematikou původem z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě ani doprovodný program, diskuse a čtení. V Praze festival potrvá do 16. 11., a jeho programem se můžete proklikat ZDE.


Sametová extáze, Todd Haynes

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>