Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Den Letiště Praha Letňany

2013-08-29 12:05

7.9.2013, od 10hod, LETIŠTĚ PRAHA LETŇANY

4. Den Letiště Letňany je dnem, kdy k nám zveme všechny, kteří mají naše letiště rádi. Zveme k nám rodiny s dětmi, fanoušky letadel a létání i ty, kteří se zajímají o českou a československou historii.

4. Den Letiště Letňany není leteckým dnem, není zde žádný pevný program, v kolik hodin poletí to které letadlo. Na druhou stranu to není ani úplně běžný den tak, jak ho známe, protože na sobotu 7. září k nám zveme naše přátele a pokud to počasí dovolí, bude u nás k vidění jednak silný letový provoz, jednak velké množství zajímavých a raritních letadel, a to včetně historických a různých speciálních.

Den Letiště Letňany je tedy dnem, kdy u nás na letišti rádi přivítáme lidi, kteří jsou jako my. Mají rádi létání, letadla, vše okolo nich a jsou tak jako my rádi, že Letiště Letňany po letech stagnace a nejistoty co s ním bude, funguje, tak jako fungují letiště v civilizovaném světě.

V jednání je účast klubu Nebeských andělů.

Další významnou akcí, která v rámci 4. Dne Letiště Letňany proběhne, je Setkání pilotů a sportovních letadel LAA ČR. Tedy pilotů a letadel, patřících k Letecké amatérské asociaci ČR, dnes největší organizaci sdružující sportovní a rekreační letce v České republice.

Přijďte k nám na letiště prožít pohodový den plný létání.

4. Den Letiště Letňany není leteckým dnem tak, jak ho znáte. Neplatí se žádné vstupné, není dán žádný pevný program leteckých vystoupení. Pokud k nám, ale v sobotu 7. září dorazíte a máte rádi letadla a vše s letectvím spojené, určitě nebudete litovat. V případě jen trochu příznivého počasí vám můžeme slíbit, že nebude chvíle, kdy ve vzduchu nebude žádné letadlo. Naopak je možné říci, že u nás uvidíte víc letadel než na mnohých leteckých dnech. Nad Letňanským letištěm ale uvidíte také množství letadel, která jsou na běžných leteckých dnech „hlavními hvězdami“, tedy jak historická letadla, jejich repliky, ale i akrobatické speciály.

Areál letiště bude pro veřejnost přístupný zdarma vstupem z ulice Tupolevova (od dočasného parkoviště PVA) nejkratší cestou od stanice metra Letňany. Vstup do areálu je možný již od 10.00 hodin, hlavní letové ukázky, pak můžete očekávat po 11.00 do 14.00.

Novinkou letošního ročníku Dne Letiště jsou moderátoři, kteří budou pro veřejnost komentovat dění na obloze i na zemi.

V průběhu celého dne budou probíhat vyhlídkové lety letadly a vrtulníky.

4. Den Letiště Letňany není leteckým dnem. Je to setkání pilotů a lidí, kteří mají rádi létání a naše letiště, proto také narozdíl od leteckých dnů u nás letadla odlétají a přilétají jak jejich piloti potřebují, nebo chtějí. Protože někteří z našich přátel již teď vědí, že budou chtít své letecké umění předvést, sestavili jsme pro vás přibližný časový plán. Vzhledem k tomu, že se nám stále hlásí další letadla, budeme náš plán průběžně doplňovat.

10.00 Letiště je přístupné pro veřejnost

10.00 Letové ukázky leteckých modelů

11.00 až 15.00  Letové ukázky

16:00 Ukončení 4.Dne Letiště Letňany

http://www.letnany-airport.cz/den-letiste-praha-letnany

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>