Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Davis Cup by BNP Paribas

2013-09-03 14:38

13-15.9.2013, O2 Arena

Program:
pátek 13. 9.  úvodní dvouhry
sobota 14. 9. čtyřhra
neděle 15. 9. závěrečné dvouhry

Turnaj mužských tenisových družstev hraný od roku 1900 je nejstarší a nejprestižnější tenisovou kolektivní soutěží světa. Každoroční souboj o legendární salátovou mísu je považován za neoficiální mistrovství světa, v roce 2012 se ho účastnilo přes 130 národů.

Loňská sezóna znamenala splnění snu generace tenisových fanoušků, po 32 letech česká tenisová reprezentace v čele s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem vybojovala v nezapomenutelném pražském finále proti týmu Španělska vytouženou daviscupovou trofej.

V uplynulém roce tenisoví hrdinové postupně vyřadili týmy Itálie, Srbska a Argentiny a po právu byli vyhlášeni nejlepším sportovním kolektivem ČR.

I díky výsledkům v předchozích sezónách (2009 finále, 2010 semifinále) je česká daviscupová reprezentace v současnosti nejlépe hodnoceným týmem světa.

Po vítězství v I. kole letošního ročníku ve Švýcarsku  a v II. kole v Kazachstánu míří ambice českého týmu opět vysoko. Naše mužstvo v nejsilnějším možném složení v čele s Tomášem Berdychem, Radkem Štěpánkem a Lukášem Rosolem vyzve v září v pražské O2 areně reprezentaci Argentiny v souboji o finále Davis Cupu 2013.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>