Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Pozor, Prahou projedou cyklisté!

2013-04-18 21:11

Zdá se, že o víkendu na chvíli skončí léto. Věřím ale, že ani špatné sobotní počasí neodradí cyklisty a ti vyrazí do ulic na svou další Jarní cyklojízdu. Město se vrací jeho obyvatelům! Komu se nechce šlapat na kole, třeba si vybere z dalších tipů na víkend.

Velká Jarní cyklojízda
Trasa oblíbené hromadné cyklojízdy městem povede ze Žižkova, přes Nuselský most na Nákladové nádraží. Vyráží se v 15.00 z náměstí Jiřího z Poděbrad. Do cíle byste se podle odhadů mohli dostat tak za dvě hodiny. Cyklojízda je letos součástí kampaně Do práce na kole, která chce motivovat Pražany k tomu, aby auto, či MHD vyměnili za bicykl. Podrobnosti najdete TADY.


Šlapej taky!

Midnight walk 2013
V pátek večer se můžete přidat k procházce za dobrou věc. Charitativní pochod Midnight walk pořádá Domov Sue Ryder, věnující se převážné péči o seniory. Start je v 21.00 a pochod měří 13,8 km. Scházet se ale můžete už od 19.00 v Galerii Domova Sue Ryder v Michelské ulici s možností občerstvení v místní restauraci Michelský dvůr. Trasa vede přes Vyšehrad směr návštěvnické centrum pivovaru Staropramen na Smíchově, kde bude občerstvovací stanice, pokračovat se bude do restaurace Hard Rock Cafe na Malém náměstí. Podrobnosti najdete TADY.

Vítání ptačího zpěvu
I letos se budou konat procházky za pěvci v korunách stromů. Vyberte si tu svoji. Vítání ptačího zpěvu, více ZDE.

Všichni pejskaři z centra na Kampu
V sobotu
se bude konat IV. Sousedské pejskařské setkání, a proto pokud chodíte venčit na Kampu, nesmíte tam chybět. Možná najdete na venčení nějakého kamaráda. Budou se tu ukazovat různé kynologické kousky, uvidíte, jak umějí někteří pejsci tancovat, a doufám, že nebude ani chybět kurz sbírání psích hovínek. Na ten by se ale měla sjet celá Praha. Podrobnosti najdete TADY.

Orhan Pamuk v Praze a motýli v Botanické
V pátek můžete stihnout závěr třídenního Festivalu spisovatelů Praha, který zakončí beseda s nositelem Nobelovy ceny za literaturu, tureckým spisovatelem Orhanem Pamukem. Přestože ve své zemi to má Pamuk permanentně nahnuté, Evropa jej miluje. Slavnostní večer začíná v 18.00 v Rezidenci primátora města Prahy. Více najdete TADY.

Botanické zahradě v Troji se začali jako každý rok líhnout motýli. Výstava motýlů trvá od 9. dubna do 12. května a po celou dobu na ni budou přijíždět kukly z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Nádhera. Více najdete TADY.

Jarní bazar a znovu na kola
Rádi bychom vás upozornili na příjemnou akci v galerii umění pro děti GUD. V neděli od 13.00 se tam bude konat Jarní bazar. Kdo pro mě koupí tu zelenou sukni, tomu se poděkuji! Podrobnosti TADY.

Cyklisty jsme začali a cyklisty také skončíme. Kdyby snad náhodou v sobotu nepršelo, můžete se s dětmi jít podívat na slavnostní otevření nového dopravního hřiště v blízkosti Židovských pecí mezi ulicemi Malešická a Jilmova. Podle fotografií vypadá opravdu moc pěkně. Kolo i helmu zapůjčí téměř za hubičku. Podrobnosti najdete TADY.
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>