Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Muzea

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čtyřlístek - pětisté dobrodružství

2011-04-04 14:03

Hrdinové nejznámějšího českého dětského komiksu se vydávají na jubilejní dobrodružství. Pokud jste s Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou vyrůstali, neměli byste u toho chybět, i když je výstava v MHMP určena především dětem.Jisté je, že tahle povedená čtyřka zvířecích kamarádů své příznivce ani tentokrát nezklame, vždyť spolu prožívají různá dobrodružství bez přestávky už 41 let. Vánoční výstava, odkazující na letošní vydání 500 čísla komiksu Čtyřlístek, je zároveň retrospektivou, kterou si tento původní český komiks jistě plným právem zaslouží.

Ještě před vstupem do výstavního sálu seznamuje příchozí sada informačních panelů s hlavními postavičkami a místy, kde se děj příběhů odehrává. Na videu si lze poslechnout vyprávění duchovních rodičů Čtyřlístku - výtvarníka Jaroslava Němečka a jeho manželky Lucie. Z vitrín je pozorují do loutek přetransformovaní "kreslouni" Fifinka s Myšpulínem a Bobík s Pinďou.Za dveřmi sálu už čeká čtyřlístkový svět, kde jsou k vidění nejen samotné komiksy, ale i jejich originální předlohy nebo předlohy pro poštovní známky. Dále hry, puzzle, figurky a další předměty inspirované komiksem.

Výstava ale není věnovaná jen Čtyřlístku, ale také jeho tvůrci, tudíž nechybí i ukázky jeho další tvorby pro dětské časopisy, knižní ilustrace apod.Výstava má i interaktivní část. Pro děti, a nejen pro ně, jsou připraveny komiksy k prohlížení, omalovánky i počítačové hry inspirované Čtyřlístkem.

Dále si zde můžete zakoupit nová čísla komiksu, propagační předměty nebo poštovní známku Fifinky vydanou Českou poštou.

Na výstavu Čtyřlístek - pětisté dobrodružství můžete zavítat do 1. května 2011 do Muzea hlavního města Prahy. Více organizačních informací najdete tady.   


Foto: MHMP, Zuzana Ottová
Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>