Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Code:Mode Kolaudace jarní tvorby (1)

2012-04-12 11:16

CODE:MODE
pořádá Vzory o.s.

Místo: v bytovém domě na rohu Kaizlových sadů a Sokolovské ulice v Praze 8 - Karlíně
Datum: 19-22.4.2012
Otevřeno: 10:00 do 21:00 (čtvrtek a sobota), v pátek do 20:00 a v neděli do 18:00.


Přehlídka nezávislé módy CODE:MODE – Kolaudace jarní tvorby

CODE:MODE, festival nezávislé módy proběhne 19.-22. dubna 2012 v secesním bytovém domě na rohu Kaizlových sadů a Sokolovské ulice v Praze 8 - Karlíně. Čtyřdenní přehlídka představí tvorbu 68 designérů a pestrý program.

Téměř sedm desítek designérů, včetně 16 nováčků, bude zvát k návštěvě svých bytů s tvorbou od 10:00 do 21:00 (čtvrtek a sobota), v pátek do 20:00 a v neděli do 18:00. Tvůrci tentokrát dostanou větší prostor pro vlastní formu prezentace se záměrem podpořit jejich bližší kontakt s návštěvníky. Novinkou je výběr 11 designérů tzv. kurátory, kterými jsou zástupkyně osobitého blogu 11 koček. Programu CODE:MODE je vyhrazen prostor nejen v domě (půda, sklep), ale také v přilehlé ulici a parku. Interiér ovládnou např. divadelní představení (Jakub Folvarčný), dílny (Aeroškola, VyšeHrátky), nebo  tzv. živý mapping (3dsense). Mezi hlavní body programu venkovních prostranství bude patřit módní přehlídka v pátek večer, celodenní live art ilustrace Secretwars a dále aktivity typu žonglérský workshop, příp. exhibice cirkus freestyle. Po celý víkend bude pro návštěvníky venku k dispozici také cyklodílna. Zajímavé zpestření programu čeká na návštěvníky a novináře v neděli v 11:00, kdy se uskuteční tzv. Salóny, jinak také jedinečná možnost seznámit se detailně s tvorbou jednotlivých designérů. Ke komfortu návštěvníků přispěje několik variant občerstvení uvnitř i venku (včetně nabídky pro vegetariány) a odpočinkové zóny (Walda, pingpong aj.). Pro maminky s dětmi je po celé čtyři dny k dispozici placené hlídání jejich ratolestí v kavárně Divoké matky.

Jarní CODE:MODE 2012 je svým způsobem návrat ke kořenům. Měl by být komornější a tím pádem i  přátelštější, dokázat stále překvapovat přidanou hodnotou. Už delší dobu jsme cítili, že je potřeba se pohnout směrem k větší kvalitě, tím spíš, že akcí zdánlivě podobného typu začíná speciálně v Praze vznikat víc a víc. Nechceme být prostorově omezeným tržištěm, ale svobodným místem, které opravdu  inspiruje a vyzdvihuje kreativitu.“ (Jovanka Vlčková)

Kvůli odlišnému formátu jarní edice CODE:MODE zavádí vstupné. Činí 70 Kč přímo na místě, platí po celé čtyři dny a pouze pro prostory domu. Děti do 12ti let vstupné platit nemusí.

Festival nezávislé a originální módy se po šesti letech existence vydává do roku 2012 odlišnou cestou, stále chce ale vytvářet klima pro setkávání tvůrců, podporovat je, přinášet nové a neotřelé podněty. CODE:MODE jaro 2012 probíhá pod záštitou MČ Praha 8.


Více informací na http://codemode.cz, na Facebooku na http://facebook.com/codemode.fashion.

Komentáře (1)

Host 2010-11-26 10:42:29
Dá se tam jít s kolem?

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>