Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Světový den vody

2013-03-22 11:05

Na rozdíl od jiných částí světa máme obrovské štěstí, voda nám tu teče proudem z vodovodu, kdykoli si zamaneme, dokonce i pitnou vodou splachujeme na záchodě. Koukat se na to z Afriky, vidíme to jako čiré bláznovství. Proto bychom neměli zapomenout tento dar náležitě ctít a slavit. Třeba návštěvou Vodárenského muzea, nebo bývalé čističky odpadních vod. Zážitek zaručen.

Když voda teče proudem
Jednou za půl roku se otevírá Muzeum pražského vodárenství v Podolí. Pokud jste jej nestihli navštívit loni v září, máte opět příležitost. Prosklenou galerií v muzeu nahlédnete také do proslulé „Vodní katedrály“ filtračních hal. Muzeum bude otevřeno po oba dva víkendové dny od 10.00 do 16.30 hodin. Vstup je zdarma. Další podrobnosti najdete TADY.

Den otevřených dveří pořádá také Hydrometeorologický ústav v Komořanech. Rok 2013 byl organizací OSN vyhlášen rokem Mezinárodní vodní spolupráce a v tomto duchu se ponese návštěva v Hydrometeorologickém ústavu, který otevře dveře zvídavým návštěvníkům v sobotu od 9.00 do 14.00. Další podrobnosti se dozvíte ZDE.

Celý areál historické čističky odpadních vod v Bubenči si budete moci prohlédnout také v sobotu, navíc jsou pro návštěvníky připraveny jízdy na raftu v podzemních usazovacích nádržích, parní stroje a kotelna v provozu, jištěné výstupy na komín, výtvarná dílna, vodní laboratoř, divadlo pro děti „Pohádky z kouzelného kabátu", projekce pořadů „Kostičky – Voda" a „Moudronos – Voda pitná". Prostě bohatý program po celý den. Podrobnosti čtěte ZDE.

Velikonoční jarmarky
Slunce už láká ven, ale Velikonoce budou nejspíš ještě chladné. Nicméně konec zimy dobře zaženete právě na jarních jarmarcích, přinášíme přehled těch, které se o víkendu hlásí k blížícím se Velikonocím.

Velikonoční jarmark v Petrovicích – koná se po oba dva víkendové dny.

Velikonoční jarmark v Kateřinkách – Praha, Újezd – koná se v sobotu

Velikonoční jarmark v Čakovicích – koná se v sobotu

Jarní velikonoční trh v Radotíně – koná se v sobotu

Jarní slavnost s trhem na Kubánském náměstí -  koná se v sobotu

Velikonoce na zámku ve Ctěnicích – konají se oba dva víkendové dny

Na piazzetě Národního divadla se bude v sobotu konat DIZAJN MARKET!

Jaro můžete také vítat na dalším ročníku festivalu Kampa střed světa, který se koná v pátek a v sobotu, kde jinde než na Kampě. Sobotní program v parku Kampa je plný hudby a tance, zahrají kapely Traband, OOZ Orchestra, Václav Koubek a Dan Bárta s Robert Balzar Trio. Podrobnosti najdete TADY.

Společně s Afgánci, Pákistánci, Kazachy, Ázerbájdžánci, Tatary, Íránci a Uzbeky můžete v sobotu na Karlově náměstí oslavit východní svátek NAVRUZ. Chybět nebude tradiční jídlo a hudba. Pozvánku si můžete přečíst ZDE.

Video mapping  je stále oblíbenější vizuální show a v sobotu ho budete moci obdivovat na fasádě Betlémské kaple. Představení je zdarma, celková délka programu je 12 minut. Budou se konat dvě projekce od 20.30 a 21.30. Autorka projektu je Zdeňka Čechová a formou oživení fresek na fasádě se dotkne historických událostí spojených s touto stavbou.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>