Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Dá se přejíst chřestem?

2013-05-02 19:34

Medailonky z mladého býčka s chřestovým rizotem, medailonky z vepřové panenky s blanšírovaným chřestem nebo karé ze selátka s chřestovým pudinkem? Nebo všechno? Zavítejte do některého z podniků, které chřest se účastní chřestového festivalu, a určitě nebudete litovat. Místo chřestu ale můžete také do televize.

Chřestfest
Chřestové menu v restauracích, které se účastní do 19. 5. jarního Chřestfestu, se pohybuje od 290 do 490 korun. Polévkám vévodí jemný chřestový krém, což nepřekvapí, zato dezerty se předhánějí v nápaditosti: domácí zmrzlina ze zeleného chřest, jahodový tataráček s kousky zeleného chřestu, nebo citronový sorbet se sektem a medovým chřestem. Vyberte si sami.

Den otevřených dveří České televize
Pouštíte dětem v neděli Studio kamarád? Sama jsem se musela, jelikož televizi nemám, podívat, jestli tuhle ranní šou televizní dramaturgové už nepřejmenovali, ale zjistila jsem, nejen že ji nepřejmenovali, dokonce v ní stále vystupují televizní hvězdy mého dětství Jů, Hele a Muf. Pokud trpíte podobným sentimentem a navíc jej po troškách budujete i ve svých dětech, můžete se s nimi vydat do zákulisí České televize, kde vás právě tito nesmrtelní baviči přivítají. V sobotu je den otevřených dveří v ČT.


Pozvánka na Den otevřených dveří v ČT

„Jedličkárna“ slaví 100!
Jedličkův ústav o víkendu oslaví sté narozeniny a v rámci oslav se můžete přidat k hudebnímu festivalu Pojď dál, na kterém zahrají slavní The TAP TAP, oblíbení Čechomor a rytmičtí Tam Tam Batucada. Festival začíná v 11.00 slaněním vozíku budovu Kongresového centra na Vyšehradě a pokračuje se průvodem do areálu Jedličkova ústavu. Pozvánku na festival si můžete prohlédnout ZDE.

Veletrh neziskovek
Špatně se orientujete na trhu s neziskem? Zorientovat se vám může pomoct veletrh neziskovek, kde jich najdete 200 pohromadě. NGO MARKET se koná už v pátek v Národní technické knihovně. Podrobný program najdete TADY.

Navštivte letohrádek Hvězda
Znáte tu pozoruhodnou a osamělou stavbu pouze z tramvaje? Můžete to změnit. Navštivte letohrádek Hvězda. Prohlédnout si jej můžete od sklepa až po druhé patro, kde se skrývá jinak nepřístupná hodovní síň tuto sobotu. Navíc se projedete celou oborou a dozvíte se, jak byl asi původně zamýšlen prostor parku kolem letohrádku. Program a další informace o komentované prohlídce najdete na stránkách Živého města

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>