Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čáry 2010 (1)

2010-04-16 12:08

osmý ročník open air festivalu v Praze
30.dubna 2010, open 19:00 hod., music 20:00 hod.
Louka u Ledáren, Praha 4, Bráník

djs: Tvyks (Kiss me, Vibrator / Berlin, Prague), dj Airto (Roxy), Robot, dj Radio (butick.org), Mr. Ultrafino (ultrafino.net)Festival:

Open air festival Čáry 2010 pořádá Mejdanyzm ve spolupráci s Městskou částí Praha 4.

Tato událost je klasickou oslavou Filipojakubské noci, která je pokládána za noc magickou a je spojena s pálením čarodějnic, velmi starým a dodnes živým lidovým svátkem. V tento den se po celé České republice pálí doma vyrobené čarodějnice.

Nejinak tomu bude na festivalu Čáry 2010, kde kromě pálení čarodějnice a speciální čarodějnické performance, proběhne již každoročně hudební produkce. Ta bude umocněna letos novým místem konání a to malebným prostředím bránické louky s výhledem na Barrandovskou skálu na protějším břehu a zejména bezprostřední blízkostí řeky Vltavy. To vše nepřipomíná návštěvníkům festivalu typické pražské místo, ale spíše navozuje přírodní atmosféru a především prostor, kde se na chvíli zastavil čas.

Hudba:

Již v minulém roce bylo součástí našeho open airu velké šapitó, které má v průměru 18 metrů. Letos tomu nebude jinak. V šapitó se budou odehrávat vystoupení všech účinkujících.

Jako hlavní host večera se představí dj Tvyks (http://www.tvyks.com/bio) , který poslední dobou žije v Berlíně a účastní se spousty akcí v sousedním Německu. Díky tomu je jeho vystoupení u nás velikou vzácností a nám je obrovskou ctí uvítat jej na festivalu Čáry 2010.
Svůj freestylový set nám předvede dj Robot (http://www.myspace.com/djrobotrur). Tenhle oblíbený party tahoun patří aktuálně mezi nejvytěžovanější selektory u nás a slyšet ho můžete kromě klubových večírků například na sportovních akcích, vernisážích nebo módních přehlídkách. Jeho sety jsou velice zábavné jelikož dj Robot vždy servíruje lahodný hudební koktejl plný hip hopu, funku, breaků a věcí, které jste patrně ještě nikde neslyšeli. Od ledna 2008 působí na pražském Radiu Dj. Mezi jeho aktivity na Radiu Dj patří pořady a rubriky R.U.R., Urban Set By Dj Robot a Diskorobotika.

Dj Airto, dlouholetý pravidelný host na akcích produkovaných klubem Roxy a djská stálice všech akcí pod hlavičkou Mejdanyzm, se řadí k nejdéle působícím DJs u nás. Sjezdil již celou naši vlast i sousední země s perfektními ohlasy prakticky odevšad, kde si zahrál. Není divu – jeho hodně pozitivní a našláplé sety učarují svou neuvěřitelnou živelností, rozmanitostí a precizní technikou. Díky jeho potřebě objevovat stále něco nového se hudebně vyvíjí a v současnosti od něj můžete slyšet house či electro ovlivněné jak EBM, garage, punkem, discem nebo osmdesátými lety, tak i klasické podání s prvky progressive, funky či tech-house.
Dj Radio - další z pravidelných hráčů na Mejdanyzm parties. Je velkým propagátorem stylu jackin house, který mu jde pořádně od ruky a jeho sety nenechají nikoho ani na chvilku klidným.

Mr. Ultrafino (http://ultrafino.net/) - se hudbě věnuje od svých čtyř let, kdy sedával u gramofonu a poslouchal klasický jazz a swing ze sbírky svého otce. V osmi letech začal hrát na klavír, později přešel na trombon, basovou trubku, kytaru a kontrabas. Za DJský pult se poprvé postavil na střední škole, kdy těsně po revoluci míchal z kazetových magnetofonů hudbu na studentských večírcích. Kořeny repertoáru Mr.Ultrafina vyrůstají ze stále rostoucí sbírky originálních funkových a soulových vinylů 60. a 70. let, ze kterých se větví do jazzu, hiphopu, latina, reggae, disca, breaků a rare grooves.

Bary, výčepy, grill:
V areálu bude připraven velký grill se spoustou pochutin a dostatečné množství výčepů piva.
Součástí šapitó stage bude Mejdanyzm cocktail bar s pestrou nabídkou míchaných nápojů.

Oheň, pálení čarodějnice:
Po setmění bude spálena čarodějnice. Poté zde bude hořet oheň po celou noc.

Počasí:
Akce se bude konat za každého počasí. V případě nepříznivého počasí bude pro návštěvníky zajištěno dostatek místa kam se pohodlně schovat. Především do velkého šapitó
a do pivního stanu, které poskytnou dostatečnou ochranu před případným deštěm.
Jelikož dubnové noci bývají někdy chladné, doporučujeme vybavit se pro jistotu teplejším oblečením.

Doprava:
bus - 121, 253 (zastávka Pobřežní cesta)
tram - 3, 17, 21, 52 (zastávka Pobřežní cesta)

Parkování:
přijďte raději pěšky, parkování není zajištěno
Těšíme se na Vás dne 30.dubna na festivalu Čáry 2010 na louce u Ledáren v Braníku.

Mejdanyzm crew
www.myspace.com/mejdanyzm
 

Komentáře (1)

can guineapigs eat carrots 2023-06-13 08:19:04
Guinea pigs normely eat carrot because it is a benifical for guinea pigs and they provide many protiens of guinea pigs just click our site and get more knowledge

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>