Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam na čarodějnice v Praze? (1)

2013-04-25 00:17

Nejlepší je samozřejmě vyrazit na pálení čarodějnic někam do přírody. Pokud se vám to ale nehodí, nevadí. I v Praze najdete spoustu míst, kde se během Filipojakubské noci rozhoří ohně. Podívejte se, kam se můžete vydat.

Zapalovat ohně se budou už o víkendu
V pátek
si můžete natrénovat pálení čarodějnic v Botanické zahradě v Troji. Kromě ohňů postaví v 18 hodin společně s návštěvníky malou májku, kterou si také všichni mohou nazdobit. Na ohni se opečou vuřty a kostýmy jsou vítány. Akce se koná od 16.00 do 19.00. Podrobnosti najdete TADY.

Dětské odpoledne s čarodějnicemi chystá v pátek DDM Prahy 6 na dopravním hřišti Vypich. Odpoledne plné soutěží a her začne v 16.00. Kostýmy jsou i zde vítány. Podrobnosti najdete v přiloženém letáku TADY.

V Praze Petrovicích se budou v pátek pálit čarodějnice na hřišti základní školy. Bydlíte-li v Hostivaři, můžete si sem zajít od 17.30 opéct buřta. Předpokládaný konec je asi kolem 21.00. Podrobnosti najdete ZDE.

Skutečné čarodějnice poletí až v úterý
A protože jich po Praze bude lítat hodně, uvádíme je pouze telegraficky:

Čarodejnice na Ladronce: Slavnostní zahájení programu už v 15.00.  Na Ladronce potkáte v úterý fůru čarodějnic a doprovodný program bude velkolepý. Podívejte se SEM.

Čarodějnice ve Žlutých lázních: Tady začne čarodějnické odpoledne už v 14.00. Zahraje třeba Tam Tam Orchestra, Děda Mládek illegal band, nebo Walda Gang. Zapálení ohně je naplánováno na 19.30. Hlavně nespadněte do vody, podrobnosti TADY.

Čarodějnice ve Ctěnickém háji: Čarodějná cesta je soutěžní program, který bude v úterý od 17.00 probíhat ve Ctěnickém háji. Registrovat se budete moci pouze do 18.00 téhož dne. Oheň pak bude zapálen mezi 19.00 a 20.00. Podrobnosti o programu najdete TADY.

Čarodějnice s pionýry: Pokud jste si snad mysleli, že pionýři se po revoluci transformovali v junáky, přesvědčte se třeba právě na čarodějnice, jak jste se mýlili. 230. pionýrská skupina Záře vám ukáže, jak se pálí čarodějnice od 16.00 v ZŠ Glowackého v pražských Bohnicích. Více ZDE.

Čarodějnický rej DK Karlík v Karlíně: Tady se bude začínat už ráno v 9.00, což není nic zvláštního, když jde o dětský klub. Podmínkou účasti je maska čarodějnice a předchozí rezervace. Podrobnosti a kontakty najdete TADY.

Čarodějnice v Loděnici Vltava: v Karlíně ještě zůstaneme, Karlínské spektrum pořádá čarodějnice v Loděnici. Program u vodáků bude opepřen iluzionistickým divadlem, projížďkami po Vltavě a kouzelnickými soutěžemi. ZAČÍNÁ SE V 15.30, podrobnosti najdete TADY.

Pálení čarodějnic v Ulitě: Od 16.00 se budou pálit čarodějnice také na Žižkově v Ulitě. Tady si budete moci zvolit svou Miss čarodějnici. A platí se vstupné 30 korun. Další informace najdete ZDE.

Čarodějnice na Sofijském náměstí před poštou, Praha 12: Průvod s košťaty a koníci Laky a Lutinka. To je program čarodějnického odpoledne v Praze 12, kde se také bude soutěžit o nejpovedenější kostým. Podrobnosti TADY.

Čarodějnice aneb Cesta do Bradavic: Pořádá mateřské centrum Nová trojka. Na program je třeba se předem rezervovat, vstupné je 150 korun. Více najdete v přehledu událostí ZDE (najděte měsíc duben).

Čarodějnice na Klamovce - oslava Filipojakubské noci: Do čarodějného oděvu se budete moci přiodít přímo na místě, vydáte-li se na Čarodějnice na Klamovce už mezi 15.30 a 16.30 – bude se tam totiž konat tvůrčí dílna, kde si vše potřebné vyrobíte. Jinak samozřejmě program plný soutěží a her. Vstupné 50 korun. Informace o akci a koupi vstupenek najdete TADY.

Pálení čarodějnic na Gutovce: Největší vatru ve Strašnicích slibují právě v oblíbeném parku Gutovka. Můžete se podílet na společné výrobě čarodějnice a zazpívat si s kytarou u táboráku. Podrobnosti najdete TADY.

Čarodějnický oheň na Proseku: DDM Prosek pořádá čarodějnické odpoledne pro děti od 3 let. Ani tady nebude chybět soutěž o nejlepší kostým. Podrobnosti TADY.

Pálení čarodějnic a lampionový průvod: S lampionovým průvodem spojili pálení čarodějnic v Letňanech. Obchodní centra to chtějí mít vždycky velkolepé. Mají tu dokonce špekáčkování (!) a buřty zdarma. Více ZDE.

Pokud jste v seznamu nenašli čarodějnice na Kbelském, či Chvalském zámku, v Řepích, na Střížkově, či u Břevnovského kláštera a v Běchovicích, podívejte se do našeho přehledu, jsou tam! (ve spodní části seznamu jsou i některé archivní akce - sledujte, prosím, datum!)

Tak, ať to lítá, přejeme vydařenou Filipojakubskou noc!kaca

Komentáře (1)

O.s. Green Doors 2013-04-29 06:01:01
A také nezapomeňte na tradiční oslavu na Pankrácké pláni na praze 4 u Café Na půl cesty :) více info na www.greendoors.cz/carodejnice2013 .

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>