Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čajomír ples

2013-02-18 10:42

21.2.2013 od 19hod, Vyšehrad

Gala večer pro  milovníky čaje
  - ples na Vyšehradě v rytmu elektro-swingu


V rámci letošní plesové sezóny je pro všechny milovníky čaje připraven první ročník Čajomír plesu. Unikátní společenská událost pro milce čaje, laiky i odborníky, gastro specialisty i baristy.
Ve čtvrtek 21. 2. 2013 od 18,30 se v prostorách Starého purkrabství na pražském Vyšehradě otevře večer plný luxusních degustací spojený se stylovou taneční zábavou.

Hlavní doménou programu je série pěti půlhodinových ochutnávek od předních dovozců čaje.
V komorním prostředí si hosté plesu vychutnají vybrané sběry z Cejlonu, Japonska, Indie, Thajska, Číny a Francie. Nezůstaneme ale pouze u čaje. Zažijete například snoubení chutí černých čajů s čokoládou nebo využití čaje při přípravě dezertů.

Příznivci taneční zábavy si přijdou na své. V průběhu večera vystoupí dvě hvězdy elektro-swingové scény. Objev letošní sezóny kapela Mydy Rabycad a Dj Swing Thing, který dělal před-skokana světové hvězdě Parovu Stelarovi, při jeho loňském vystoupení v Praze.

Naším cílem je vytvořit originální akci, která ukazuje svět kvalitního čaje formou stylové zábavy, při které se nemedituje, ale tancuje. Popíjení čaje bylo kdysi uznávanou společenskou událostí a tak je spojení se slavnostním momentem plesu novodobým pokračováním této tradice“, vysvětluje organizátor Jaromír Horák hlavní poslání netradičního plesu. „Společenské oblečení ve stylu 30-tých a 40-tých let je vítáno, ale není podmínkou“, dodává Horák.

Součástí vstupenky je také netradiční welcome drink, volná konzumace u čajových barů, degustační menu z francouzské pekárny a nesmí chybět lístek do tomboly. K ochutnání budou domácí speciality v bio kvalitě od komunity Maté Faktor.

Gala večer s podtitulem „ V létě na deku a v zimě do fraku“ navazuje tradici letního svátku čaje Čajomír festu, který se letos bude konat po páté. Pořadatelem je Čajomír – občanské sdružení pro podporu čajové kultury, které provozuje vzdělávací program pro laiky i profesionály Čajovou školu na Kampě.


www.cajomir.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>