Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

4. ročník Čajomír Festu klepe na dveře

2012-08-22 09:06

Prostory Starého purkrabství pražského Vyšehradu se poslední srpnový víkend promění v Mekku všech milců čaje - počtvrté se zde koná Čajomír Fest. V sobotu 25. srpna čeká čajové nadšence den plný ochutnávek i tradičních čajových obřadů v podobě evropského sletu čajových profesionálů i příznivců, kteří čaj popíjí jen tak pro radost. Jako doprovodný program zažijí návštěvníci v místě festivalu pouliční umění, tvořivé dílny, prezentace čajové školy i gastronomii s čajem. V neděli 26. 8. se bude pokračovat odbornou konferencí na téma „Čajová cesta v Čechách.“ Čajomír Fest podrobněji představuje v rozhovoru jeho ředitel Jaromír Horák.  

Kdy a jak se zrodila myšlenka pořádat Čajomír Fest?

V roce 2008 jsem by pozván na konferenci světové čajové asociace (World Tea Union) do Koree. Součástí konference byl i tradiční festival čajové kultury, kam se sjely všechny korejské školy se svými žáky. Představte si, že se dostanete do parku, kde sedí na dekách desítky žen, oblečených do tradičních korejských krojů, ušitých ze vzácných látek. Každá deka je sladěna s oblečením hostitelky, barvou nádobí, doplňků pro přípravu čaje a květinové kompozice. Chodíte a vybíráte, kde si přisednete, kde si necháte naservírovat lahodnou miskou čaje s domácím zákuskem od půvabné hostitelky. Tento ojedinělý zážitek jsem chtěl přenést do Čech a tak každý rok zvu na Čajomír Fest všechny, kteří se přípravou čaje zabývají profesionálně či jen pro radost. Říkám jim, posaďte se, vezměte si svoji oblíbenou konvičku a pár misek, svůj oblíbený čaj a k tomu vhodné doplňky. Prezentujte sebe, svůj osobitý styl a názor. Čaj je v tomto případě prostředníkem k vyprávění a sdílení zkušeností.

Kolik čajoven, dovozců a profesionálů se každoročně festivalu účastní?

V současné době máme registrováno 54 hostitelů. A to ještě není registrace uzavřena. Dáváme prostor i neregistrovaným hostitelům, protože uvařit čaj a pohostit své blízké je přece  jednoduché...

Můžete jmenovat nejvýznamnější čajové mistry, kteří letos představí své umění? Na jaké zvláštní obřady dojde?

Tento rok jsem se nesnažil přivést velkou čajovou hvězdu ze zahraničí, protože hvězdou na Čajomír Festu je každý, kdo se nebojí zalít horkou vodou trochu listí a přitom se neopařit.

Lze ve zkratce představit, co se skrývá pod pojmem „čajová cesta v Čechách?“

Je to obecné téma, které používám při svých tour-přednáškách a je ústředním tématem nedělní konference na Čajomír Festu. Má podpořit vědomí, že máme v novodobé historii jako jediní v Evropě za sebou 20 let intenzivní zkušenosti s touto zajímavou komoditou. Vyrostla nám první generace lidí, kteří jsou intenzivně ovlivněni  bylinou, s hlubokou historií a intenzivní přítomností. Styl českých čajoven za hranicemi naší země budete těžko hledat a přitom v Česku čajovnu najdete v každém menším městě. Místo, kde si vyberete z čajů z celého světa, k tomu vodní dýmku, orientální jídla, nealko prostředí samozřejmě bez cigaret. Vznikla velká komunita, kterou se snažím propojovat a naladit na společná témata.

Čajomír Fest má svou nadstavbu v „tour“, kterou v průběhu roku podnikáte po čajovnách po celé republice. Je předmětem těchto akcí pouze výuka přípravy čaje anebo se dotýkají i dalších oblastí?


Snažím se osobně poznat všechny místa, které se čajem zabývají. A není to vůbec lehké. V republice máme přes 300 čajoven. Obsahem mých přednášek je představovat podstatu čajových obřadů a čajové kultury, která ho obklopuje. Vybírám témata, které diváky zorientují v tradičních či moderních pohledech na čaj.

Sám vystupujete jako TeaJay - co si pod tím představit?

V čajovně vás může obsluhovat TeaJay (čti týdžej) nebo čajovník. Pod slovem čajovník si představím keř. TeaJay mi zní jako DJ, který umí ovládat atmosféru čajovny a míchat ji dle potřeby. Jeho vinyly  jsou čaje, které obratně připravuje hostům. Tento pojem vyšel z potřeby jasně a jednoslovně označit člověka, který připravuje čaj, ale necítí se ani čajovým mistrem, obchodníkem či opisem jako je čajový odborník či specialista. Tak jako káva má svého baristu, víno sommeliéra, alkohol barmana, tak čaj má své TeaJaye.
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>