Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

20. Břevnovské posvícení (2)

2013-10-01 12:37

10-13.10.2013
U Břevnovského kláštera

Ve druhém říjnovém týdnu (10. – 13.10.2013) začne v okolí Břevnovského kláštera tradiční a nejnavštěvovanější akce na území Prahy 6.

9. ročník Kolotočů bez barier
se koná vždy před zahájením  Břevnovského  posvícení a to ve čtvrtek 10. října od 14 do 16 hodin.
Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky budou připraveny posvícenské koláče, nápoje  a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.  

20. Břevnovské posvícení 2013
Břevnovské posvícení slaví letos kulatiny a začíná už v pátek 11.10. odpoledne. V provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků. V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem.
Nově otevřený Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Pro letošní 20.ročník jsme se rozhodli, že se na posvícení nebude konat festival burgerů, ale pozveme jen toho nejlepšího. V loňském roce v soutěži návštěvníků posvíceni zvítězila restaurace YES BURGER.
Byli jediní, kterým nedošly během víkendu suroviny. Jejich restaurece bude letos na více než 30m2.  
A tak se máte na co těšit.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Své řemeslo zde bude předvádět i kejklíř Vítek.  

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Letos jsme připravili vystoupení deseti revivalových skupin různých žánrů a národností.
Schelinger revival, Kamelot Revival, Lucie Revival, Olympic Revival, Elán Revival, Robbie Williams revival, OZZY Osbourne revival Praha, PURPLE MANIA - (Deep Purple revival), Kabát Revival
a Tři sestry BANDITOS.
Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6.
Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Vstupné se do areálu posvícení žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera. Letos u příležitosti 20.posvícení budou mimořádně zpřístupněny soukromé prostory mnichů.

Akci pořádá Spolek břevnovských živnostníků o.s.
s podporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starostky městské části Praha 6 paní Marie Kousalíkové.
Akce probíhá také s podporou Břevnovského kláštera a Letiště Praha


http://www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz/

Komentáře (2)

sitár 2011-10-03 10:11:23
špatný datum .jeto : 7,8,9, října
sitár 2011-10-03 10:10:34
špatný datum správně je to 7,8,9 .10.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>