Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Botanické ilustrace

2012-05-07 21:13

19.5.2012 - 27.5.2012
Skleník Fata Morgana výstavní síní..., mimo pondělí 9 - 19 hodin

Souborná výstava výtvarných prací z již třetího ročníku soutěže O nejlepší botanickou ilustraci. V tomto roce se hodnotí práce 26 autorů. Povinnou rostlinou byl koukol polní (Agrostemma githago), dobrovolnou pak jakýkoliv další rostlinný druh dle vlastního uvážení. Řada prací nepostrádá vysokou profesionální úroveň, rozhodně mnohým účastníkům vůbec nevadilo, že koukol polní mohou v naší přírodě najít již jen velmi vzácně. To ostatně můžete posoudit sami právě na naší výstavě.

Během tří let se v této soutěži představilo celkem 64 amatérských i profesionálních výtvarníků z České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Maďarska, Itálie a Velké Británie. Čtrnáct z nich neváhalo svou účast potvrdit hned ve dvou ročnících soutěže, dva s námi soutěží každý rok. Jsme rádi, že si tato ilustrátorská soutěž získala mezi výtvarníky značný ohlas.

V rámci výstavy se naše zahrada zapojila do mezinárodního projektu Den fascinace rostlinami, během kterého vám představíme nejen zmíněné ilustrace, ale i jiné zajímavosti ze světa rostlin vysazené ve skleníku Fata Morgana.

Provázení skleníkem Fata Morgana (zdarma) 19. a 20. 5.
Začátky prohlídek po oba dny v 10, 12, 14 a 16 h.


Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>