Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Blíží se barokní rej masek, město se otevře karnevalu!

2011-02-22 00:00

Láká vás lehce frivolní zábava jako na dvoře Ludvíka XIV. v kulisách staré Prahy?  Pak máte opravdu jedinečnou příležitost prožít něco z bohémských kratochvílí 17. a 18. století na vlastní kůži. Bohemian Carnevale, týden zasvěcený zábavám pod rouškou inkognito, zahájí svůj rej o posledním únorovém víkendu a potrvá až do úterý před Popeleční středou, liturgickým začátkem postního období.

Průvod masek, karneval pro děti i smyslné lahůdky
Program Bohemian Carnevale potrvá od pátku 25. 2. do středy 9. 3., a zatímco v průběhu týdne bude poměrně jednolitý o víkendech se uskuteční několik večírků a jiných akcí, které v sobě budou mít něco ze zábav skutečné aristokracie. Centrem dění bude stejně jako v předchozích Clam-Gallasův palác nedaleko Mariánského náměstí, ale masky vyjdou i do ulic města.

V sobotu 26. 2. v 15.00 se začnou masky scházet na nádvoří Clam-Gallasova paláce, aby pak společně v průvodu vyrazily do pražských ulic. Jejich cesta povede kolem Staroměstské radnice, kde bude město symbolicky otevřeno karnevalu až před Staroměstskou mosteckou věž na Křižovnickém náměstí, následovat pak bude Bellaria, barokní karnevalový večírek v maskách. Můžete si koupit vstupenky pouze na koncert, nebo hudební zážitek spojit s hrou chutí a vůní a připlatit si za večeři, jak jinak než v barokním duchu. Podrobnosti o večeru Bellaria ZDE.

V neděli 27. 2. se prostředí Clam-Gallasova paláce zaplní dětským smíchem a výskotem, neboť se tu odpoledne (15.00 – 17.00) uskuteční Amoretto, dětský karnevalový rej a soutěž o nejkrásnější masku. Vstupné na toto odpoledne je o něco příznivější, než na předchozí večírek, podrobnosti najdete TADY.


něco z frivolnosti i pompéznosti barokních zábav v neodolatelných kulisách

Nasaďte si masku, dnes v noci je dovoleno vše!
Pomyslným vrcholem bude ale teprve až ten následující víkend a to především sobota 5. 3., kdy se v Clam-Gallasově paláci uskuteční Crystall ball. Na tento ples se dostanete pouze a jedině v historickém kostýmu, který si můžete zapůjčit v Boudoiru, otevřeném v Pachtově paláci ve vyhrazený čas v době konání karnevalu. Na zapůjčení kostýmu si ale připravte dost vysoký obnos, neboť kromě zápůjčky budete muset jistit vratnou kaucí v hodnotě kostýmu. Levná není ani vstupenka na večírek, ale na podobné noci se nezapomíná. Podrobnosti o Crystall ballu najdete ZDE.

Hudba a hostina, baroko pro všechny smysly
V průběhu celého týdne můžete v prostorách Clam-Gallasova paláce navštívit některé z hudebně tanečních představní nazvané Segreto (Tajemství). V barokních kostýmech vám tanečníci, zpěváci a hudebníci představí některé árie a rekonstrukce tanců ze slavných oper a baletů XVII. a XVIII. století. Více se o představení dozvíte ZDE.

A co by to bylo za karneval bez dobrého jídla. S Bohemian Carnevale se spojilo několik restaurací, které budou v době jeho konání servírovat karnevalové menu se slibným názvem Cuisine d´ Alchimiste. Seznam účastněných restaurací najdete ZDE.

Pražské Benátky připravily jednu plavbu zdarma pro všechny maskované. Uskuteční se v neděli 6. 3. Toho dne se také mohou všichni maskovaní návštěvníci podívat zdarma do Muzea Karlova mostu.

Celý velkolepý BOHEMIAN CARNEVALE uzavře Popeleční středa. Poslední akcí tohoto dne bude postní menu, ryby, šneci, raci, podávaní ve všech vybraných partnerských restauracích. Celý program najdete ZDE. Informace o vstupenkách najdete TADY.


foto zdroj: www.carnevale.cz/

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>