Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PRAVÝ BLEŠÍ TRH

2012-04-26 11:48

Bleší trh v sobotu na náměstí Míru je vyprodán

Kdy: 28.4.2012
Kde: Náměstí Míru
Od: 09.00 hod
do: 16.00 hod


Bleší trh v sobotu na náměstí Míru je vyprodán V pořadí druhý blešák na náměstí Míru se koná v sobotu 28. dubna

V pořadí druhý bleší trh v tomto roce je až do posledního místa vyprodán. Jak tak zřejmé, že lidé jsou naplno v jarním úklidu a věci, které již nepotřebují nyní prodávají na bleším trhu na náměstí Míru. Vedle obyčejných prodávajících a pár profesionálnějších prodejců budou v sobotu prodávat i církve a dobročinné organizace, které mají možnost na trhu prodávat zdarma.

Pojem blešího trhu se poprvé objevil ve Francii, konkrétně v Paříži a proto není divu, že i ve Francii lze najít asi největší bleší trh v Evropě. Koná se ve čtvrtém největším francouzském městě pouze jednou za rok a to první víkend v září a již den předem začíná velká oslava. Bleší trh samotný probíhá na ploše takřka celého města, přes deset tisíc profesionálních a privátních prodejců nabízí vše, co se dá i nedá prodat. Přes víkend se v ulicích města vystřídá přes milión návštěvníků. Trh je mezi Francouzi nazýván La Braderie, což v českém překladu znamená výprodej. Prý se jedná o jeden z nejstarších evropských blešáků vůbec, podle pramenů má celá akce své kořeny až ve středověku. Tento den se totiž pravidelně konala slavnost pojídání mušlí -slávek jedlých, jejichž výlov začíná v srpnu. Souvislost pojídání mušlí a blešího trhu již ale v pramenech nenajdeme.

Pravý bleší trh jistě nedosahuje takových rozměrů, ale za návštěvu rozhodně stojí. V nabídce budou jako obvykle kuriozity, starožitnosti, oblečení nebo například výrobky šperkařek, které je i osobně na trhu prodávají. Trh se koná do 16.00 hodin odpoledne, ale lovci kuriozit by si určitě měli přivstat a přijít hned po začátku v 9.00 hod. Jen tak se dá podle názoru zkušených návštěvníků najít opravdový poklad.

Další informace o trzích v jiných metropolích i o pražském bleším trhu najdete na stránkách http://prazsketrhy.us4.list-manage.com/track/click?u=a9734dc535fa3efccff5110ee&id=389a82170b&e=d3d686ce95

Další informace na http://www.prazsketrhy.cz  nebo tel.: 773 588 939 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>