Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Blanka Matragi 2012 (2)

2011-09-29 11:01

5.10.2011 od 17 a 20hod v Obecním domě
Vstupenky koupit v síti Ticketpro

ke 30. výročí tvorby.

http://www.blanka.com

Módní přehlídka a výstava Timeless
Energická a kreativní módní návrhářka a akademická malířka Blanka Matragi, jenž získala v roce 2003 titul významná česká žena ve světě, slaví v roce 2012 30 let své tvorby od založení svého módního salonu Blanka – Haute Couture v Beirutu, kde od roku 1980 žije.

Oslavy výročí začnou 6. října 2011 velkou slavnostní přehlídkou spojenou s galavečerem ve všech saloncích Obecního domu. Druhý den bude slavnostně otevřena stálá retrospektivní výstava archivu i současné tvorby, kterou se rozhodla Blanka Matragi obohatit nejen Obecní dům a hlavní město Praha, ale hlavně přispět k rozvoji kultury, turismu a prosperity našeho státu. Archiv Blanky Matragi v nevyčíslitelné hodnotě bude doplněn dary královských rodin, speciálně věnované pro tuto expozici. Na tuto událost budou pozváni velmi významní hosté z celého světa.

Celý koncept oslav je připravován s použitím nejnovějších inovačních technologií 3D a 4D formátů, ve spolupráci s českými i zahraničními kreativci.

Kolekce Haute Couture (vysoká krejčovina) Blanky Matragi pro rok 2012 čítá 55 nových modelů, inspirovaných hudbou, architekturou a grafikou. Všechny šaty jsou originál. Novinkou je sportovní kolekce, jenž módní přehlídku zahájí (3 barvy po 15 modelech).  

 „Dnes je kladen důraz na multifunkčnost, skladebnost a lehkou udržovatelnost, vytvořila jsem moderní kolekci, kde to, co jsem dříve malovala na látky, jsem přenesla do počítače a nechala digitálně reprodukovat. Vytvořila jsem tak grafické autorské vzory a použila je na látkách, které jsou moderní, strečové a pohodlné.“, říká Blanka Matragi. „Tato digitální technologie je nezbytnost budoucnosti a díky tomu mohu dál postoupit zase o krůček výš.“

Komentáře (2)

anna 2012-05-18 05:33:24
pani blanko je mi 10 let a moc me bavi malovat saty a jestli by jste mi dala radu ppppprrrrroooooosssssssiiiiiiimmmmmmm
Un4given 2011-11-01 01:14:05
Myslím, že když někdo píše na internet, měl by se nejprve naučit gramatiku, protože pokud chce používat ukazovací zájmena a neumí je správně použít v daných rodech, působí to velmi trapně.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>