Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BIO Elementy - Dušan Swalens

2013-10-23 10:57

1.11.2013 - 31.12.2013

„Makrofotografii si nelze přesně zapamatovat. Probouzí naši obraznost, každý den ji můžeme vidět jinýma očima, hledat v ní jiný obsah. Vnímatel, který je konfrontován s makrofotografií, ji mění rozměrem své mysli.
“ Dušan Swalens
Velkoformátové fotografie Dušana Swalense budou vystaveny v expozici Stráň a menší fotografie budou vystaveny ve výstavním sále. Během výstavy bude možné zakoupit si knihy s fotografiemi D. Swalense.

Termín výstavy:
1. - 24.11. 2013 - výstavní sál
1.11. - 31.12. 2013 - venkovní expozice Stráň a skleník Fata Morgana

Dušan Swalens (*1974) vystudoval Vyšší odbornou školu filmovou, obor fotografie a kamera.

Ve své volné tvorbě chce pozitivním způsobem podněcovat abstraktní myšlení. Jeho makrofotografie má snahu zachytit kreační impulz, jeho objektiv zobrazuje prolnutí hmot v čase a prostoru, dokumentuje zrod nového obsahu a jeho tvaru, abstraktního a fantaskního, umožňujícího individuální interpretaci.

Autor experimentuje s makrofotografií a s podněcováním veřejnosti k tvůrčímu vnímání fotografie od 90. let 20. století. Za dvacet let práce vytvořil několik souborů fotografií, které se rozhodl postupně představit nejen při výstavách, ale také knižně. V návaznosti na autorovy životní postoje mají jeho publikace i veřejně prospěšný přesah.

Fotografie vystavované v Botanické zahradě hl. m. Prahy jsou součástí cyklu fotografií nazvaných BIO.

Inspiraci autor našel v přírodě, přesněji v botanice. Ve svých fotografiích zprostředkovává originální pohled na rostliny - jejich květy, plody, listy, stvoly, hlízy a kořeny. Fotografie vznikaly v botanických zahradách ve Velké Británii, Belgii, Francii, Itálii, Německu, Rakousku,  Irsku, Nizozemsku, Litvě, České a Slovenské republice, jakožto i v unikátní sbírce kaktusů a sukulentů samotného autora a ve volné přírodě. Fotografie odhalují překvapivě něžnou estetiku flóry celého světa.

Autor vystavuje i v New Yorku:
Výstava - New York 29.10. - 19.11. 2013

Citace z knihy fotografií D. Swalense:
„Tázání probudilo nejistotu, zda život je fakt nebo zázrak. Je součástí naší každodennosti, že živý organismus roste, přijímá, přeměňuje a vydává energii, rozmnožuje se a umírá. Ale teprve pokud jsme připraveni sloupnout všednost a schopni tázat se, proč se to děje, jsme připraveni sloupnout všednost a schopni tázat se, proč se to děje a jak, stane se součástí naší každodennosti údiv a hledání. Bude to hledání nových otázek po smyslu krásy i ošklivosti v říši BIO.

www.swalens.eu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>