Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bike Festival

2013-05-28 23:07

Na nejpopulárnější pražské cyklostezce, ve Freestyle Parku Modřany, vyroste třetí červnový víkend, 15. - 16. 6. 2013, festivalové cyklo městečko. Přední cyklistické značky zde na ploše přes 5000 m2 představí své novinky a jejich prezentace doplní atrakce, workshopy a doprovodný program pro děti i dospělé cyklisty. Akci s názvem Bike Festival 2013 pořádá Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu, AVDK.

Bike Festival má za cíl být uvolněnou přehlídkou cyklistiky se zastoupením množství významných značek v prostředí, kam lze jednoduše vyrazit s rodinou, nebo přáteli a kde návštěvník příjemně stráví hodinu, odpoledne nebo celý den a získá přehled o novinkách a vychytávkách ze světa cyklistiky.

V rámci festivalu bude mít každý možnost testování kol a svých schopností na značených terénních a silničních trasách, organizovány budou společné vyjížďky a workshopy na různá témata jako škola nášlapných pedálů, první pomoc nebo údržba a péče o kolo. Nebude chybět dětské dopravní hřiště s možností zapůjčení dětských kol a odrážedel. Součástí bude i servisní stanoviště, kde kola návštěvníků budou zdarma zkontrolována a seřízena, nebo bude poskytnut základní servis.

Jako místo konání byl vybrán Freestyle Park Modřany (www.freestylepark.cz) na nejfrekventovanější pražské cyklostezce A2 vedoucí z centra města na Zbraslav. Díky tomu je areál snadno a bezpečně dostupný na kole, což je i doporučený způsob dopravy na Bike Festival.

Termín 15. - 16. června 2013 je načasován do doby, kdy mnoho lidí začíná řešit cyklistickou výbavu na prázdniny a letní sezónu. Návštěvníci budou mít k dispozici úschovnu, kde bude možné nechat kolo a v klidu si tak projít celé cyklo městečko. Vstupné je pro všechny zdarma.

Více o Bike Festivalu naleznete na stránkách www.bikefestival.cz.

Bike Festival v kostce
Nejnovější modely jízdních kol prestižních značek
Příslušenství a doplňky
Dětský program
Oblečení
Výživa
Cestování na kole (destinace, cyklotrasy, doprava,…)
Bezpečnost

Program
Možnost testování jízdních kol
Škola kola – workshopy na různá témata (kurz nášlapných pedálů SPD pro ženy, začínající a nerozhodnuté cyklisty; doprava ve městě; údržba; bezpečnost; první pomoc…)
Dopravní hřiště s vydáváním “řidičských průkazů” pro děti a testovacími koly od vystavovatelů
Dětský testovací okruh s možností měření času po celou dobu BF (překážky, lávky, vlny, houpačky,…) a výukou jízdy
2x denně společné MTB a silniční vyjížďky s průvodcem a osobnostmi (po vyznačených okruzích a na vlastních kolech), občerstvení po cestě, losování cen mezi účastníky…
Charity Ride (charitativní společná vyjížďka po cyklostezce)
Setkání se špičkovými cyklisty, autogramiády, diskuze
Cyklocatering (zdravé jídlo, včetně menu pro děti)
Hudební program – DJs
Soutěže o hodnotné ceny
Jarní servisní dny – seřízení vašeho kola, drobné opravy a prodiskutování údržby (zcela zdarma nebo za drobný poplatek)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>