Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Prahou proběhnou krysy

2011-10-07 16:02

První říjnový víkend si můžete proložit různorodými aktivitami. Vyvrcholí Designblok, bude posvícení, mezinárodní den kuchařů, trabantiáda, zvláštní běh určený všem kancelářským krysám, čeká vás Česká chuťovka i Český tučňák a můžete se pomyslně podívat i do Afriky, když podpoříte stavbu jedné z dalších škol.

Jednou z nejsledovanějších akcí tohoto týdne je Designblok, kromě módních přehlídek, se můžete zúčastnit kurzu Djingu, v neděli proběhne výprodej vystavených výrobků. Pokud se zajímáte o současné trendy, neměli byste si nechat Designblok ujít. Více TADY.

Pro jedlíky
Něco dobrého k snědku vždycky potěší, a pokud i pro vás dobře strávený čas znamená býti v obležení pochoutek, pak zavítejte v sobotu třeba na Staroměstské náměstí, kde se bude slavit Mezinárodní den kuchařů. Více TADY.

Jen přes řeku se bude konat třetí ročník festivalu regionálních specialit Česká chuťovka a to po oba dva víkendové dny. Pokud se chcete seznámit s výrobky, které budou soutěžit O dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka 2011“, podívejte se na podrobností konání akce SEM.

Několik druhů piv menších pivovarů, pečené husy a kachny, husí játra v husím sádle, škvarkové placičky a dršťková polévka, kvůli těmto dobrůtkám nemusíte putovat daleko na venkov. Na Břevnově se bude konat již osmnáctý ročník posvícení a jeho doprovodný program najdete TADY.

Postavte školu v Africe
Už třináctou školu se chystá postavit Člověk v tísni v Africe a vy mu s tím můžete pomoct. Pomoc bude zahájena stavbou symbolické školy v neděli 9. 10. ve 14. hodin na Náměstí Republiky, kde skauti postaví velký model školy z papírových krabic. Fotografie této školy pak poputuje do Etiopie jako příslib nové školní budovy, která má být postavena v Debre Sina. Můžete sami přispět skautům do kasiček na Náměstí Republiky, s kasičkami budou chodit po městě až do 14. 10. Přispět můžete i jinak, více ZDE.

Úředník je také člověk
Tímto mottem je uveden oblíbený běh kancelářských krys, který se uskuteční v sobotu 8. 10. 2011  ve  14. 00 hod. Startuje se na Ovocném trhu a poběží se malý okruh centrem po ulici Na příkopě. Právě tam můžete po druhé odpolední fandit všem dámám na podpatcích a pánům v oblecích, kteří se poženou za oceněním nejrychlejší kancelářská myš. Další podrobnosti najdete TADY.

Před ochlazením má přijít silnější vítr, na nebe vzlétnou první draci. Sjedou se příznivci bakelitových trabantů. V ROXY se představí mladí umělci- hudebníci, divadelníci, filmaři a další – viz Český tučňák. A v Aeru se můžete podívat na některý z filmu Aki Kaurismakiho, neboť tu pořádají jeho retrospektivu.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>