Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Aspoň na víkend se přenes do doby císaře pána!

2013-02-20 14:03

23.2.2013 od 10 do 17hod, Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Nová budova Národního muzea ožívá atmosférou monarchie - dobový fotografický ateliér a módní výtvarné dílny přenesou návštěvníky do doby císaře pána

Nová budova Národního muzea se v sobotu 23. února 2013 promění ve fotografickou laboratoř a módní salón z dob monarchie. Další z cyklu zážitkových akcí Aspoň na víkend návštěvníkům poodhalí, jak se žilo za císaře pána, a přiblíží, jak se oblékaly dvorní dámy, jak se používal dobový fotoaparát nebo s jakými hračkami si tehdy děti hrály. Malí i velcí návštěvníci rozhodně nebudou jenom nečinně přihlížet – ve výtvarných dílnách od 10 do 17 hodin si mohou vlastnoručně ozdobit vějíř, vytvořit zajímavé šperky nebo vlastní řád či medaili.

Další z cyklu akcí Aspoň na víkend tentokrát v Nové budově Národního muzea nabízí bohatý program pro všechny věkové kategorie. Návštěvníky výstav Monarchie, Dětský svět za císaře pána a Člověk ve fotografii čeká v sobotu 23. února 2013 den plný zážitků. Od 10 do 17 hodin se budova muzea promění ve fotografický ateliér a dílnu plnou dobových módních doplňků.
Pro mladé technické nadšence je připravené dobové fotografické studio, kde se seznámí s taji fotografie, vyzkouší si dobový fotoaparát, techniky fotografování nebo sestaví vlastní cameru obscuru.

Pro milovníky módy je otevřený módní salón císařovny Sissi a jejích dvorních dam, kde si mohou vyrobit doplňky podle trendů vládnoucím císařskému dvoru jako vějíře, taneční pořádky a šperky pod vedením designérky Terezy Brabcové. Pánové si zhotoví cylindr nebo nechají narůst knír. Do módního salónu zavítá i dvorní dáma Jejího veličenstva Jana Nešvarová, která malým návštěvníkům předvede několik módních triků a zatancuje si s nimi valčík.

Příznivce knihy i televizního cyklu Dějiny udatného českého národa jistě potěší v tvůrčí dílně přítomnost výtvarnice Lucie Seifertové, která je i autorkou komiksových kreseb ve výstavě Monarchie. Děti se pod vedením známé výtvarnice naučí vytvořit prostorový obrázek. Jako inspirace jim poslouží výjevy z doby císaře pána.

Přímo ve výstavách na všechny čekají zábavné aktivity – psaní husím brkem, tisk na dobovém lisu, cvrnkání kuličkami nebo hraní divadélka. Pro starší sourozence, rodiče a prarodiče jsou určeny komentované prohlídky s autory výstav Monarchie a Člověk ve fotografii.

Program dne:
10:00–17:00     Tvůrčí dílna Lucie Seifertové
10:00–17:00     Šperkařská dílna Terezy Brabcové
10.00–15.30     Fotografický ateliér
10.00–17.00     Módní salón
10:00–16:00     Tiskařský lis znovu v akci
10:00–16:00     Dobové hry

Pro rodiče a starší sourozence:
10:30    Komentovaná prohlídka výstavy Monarchie s komisařem výstavy Oldřichem Kortusem
15:30  Komentovaná prohlídka výstavy Člověk ve fotografii se spoluautorem výstavy Jiřím Kunovským

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>