Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Veletrh starožitností Antique 2013

2013-11-19 20:19


21-24.11.2013,  výstavní síň Novoměstská radnice

Filmový secesní šperk, dělo z potopeného čtyřstěžníku i vzácný obraz představí podzimní veletrh Antique


Již za týden představí veřejnosti nejvzácnější a nejzajímavější exponáty ze své nabídky čeští starožitníci. Tradiční veletrh Antique pořádaný Asociací starožitníků na pražské Novoměstské radnici se tentokrát zaměří na české secesní sklo a další secesní předměty denní potřeby, zároveň bude k vidění několik zajímavostí. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na filmový secesní šperk, který nosila Libuše Šafránková v česko-německém seriálu Náhrdelník, nebo dobové dělo, které bylo v roce 1857 zachráněno z potopené lodi u skotského pobřeží. Vůbec poprvé bude v Česku k vidění umělecky i sběratelsky nesmírně cenný obraz „Židovský hřbitov v Praze“ českého malíře Jaroslava Čermáka.

„Návštěvníci veletrhu si mohou na jedné ploše prohlédnout desítky starožitných předmětů a uměleckých děl, které by jinak neměli možnost spatřit. Tentokrát jsme pro ně objevili secesní předměty denní potřeby, jako jsou sklo, keramika, lustry či lampy, protože chceme ukázat, že secese a její typické křivky mají své místo i v moderním interiéru. Zejména české secesní sklo je důkazem umění a zručnosti našich předků a v posledních letech se stává velmi oblíbeným sběratelským artiklem,“ říká k náplni podzimního veletrhu prezident pořadatelské asociace Ing. Jan Neumann.

Veletrh nabídne návštěvníkům zároveň několik unikátů. „Vůbec poprvé bude v Česku vystaven obraz od slavného českého malíře Čermáka. Uznávaný umělec ho namaloval v Paříži v roce 1857 a později skončil v soukromé sbírce. Již v prosinci míří do dražby, proto je veletrh jedinečnou příležitostí pro všechny, kteří si chtějí tento vzácný obraz v klidu prohlédnout.“

„Raritou je dělo vylovené z potopeného vraku lodě City of Madras, které získal jeden ze starožitníků od potomků původního majitele ve Velké Británii. Pomyslnou třešínkou na dortu pak bude secesní šperk vyrobený předním českým uměleckým šperkařem Jiřím Borkertem, který mohli vidět televizní diváci v seriálu Náhrdelník s Libuší Šafránkovou v hlavní roli,“ upozorňuje na některé atraktivní exponáty na veletrhu Jan Neumann.

Pro návštěvníky bude veletrh na pražské Novoměstské radnici na Karlově náměstí otevřen od čtvrtka (21. 11.) do soboty (23. 11.) od 10 do 19 hodin, v neděli 24. 11. pak do 17 hodin. Na informačním stánku poradí v pátek a v sobotu profesionální starožitníci s oceněním a případnými možnostmi prodeje donesených starožitných předmětů. Návštěvníci veletrhu se tu také mohou dozvědět více o možnostech dvouletého rekvalifikačního studia na Rudolfinské akademii, která vzdělává budoucí starožitníky, ale stále častěji ji navštěvují i lidé, kteří mají ve starožitnostech soukromou zálibu.
***

Na veletrhu Antique se každý půlrok scházejí starožitníci, aby veřejnosti představili to nejlepší ze své nabídky. Na letošní veletrh se přihlásilo celkem 60 vystavovatelů, kteří zaplní plochu 1 000 metrů čtverečních. Další, v pořadí již 33. ročník veletrhu, se uskuteční na jaře od 24. do 27. dubna 2014.

Asociace starožitníků, o. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a má otevřené členství i pro majitele soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalce či restaurátory. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Asociace provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění. Organizace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

www.asociace.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>