Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Akademické mistrovství světa ve florbale

2012-05-18 14:53

Od 23. do 27. května se v Praze uskuteční 5. Akademické mistrovství světa ve florbale. Je to přitom poprvé, co se tato akce podívá do některého z hlavních měst.

Možná, že i krásy stověžaté metropole v srdci Evropy byly jedním z lákadel pro letošní účastníky, kterých se přihlásil rekordní počet v historii akademických mistrovství. V mužské kategorii se představí 8 týmů, v ženské kategorii 4. Chybět přitom nebude v obou kategoriích ani jeden z týmů nejsilnější světově čtveřice, což dává za příslib možnost shlédnutí florbalu na té opravdu nejvyšší světové úrovni. Zpestřením turnaje pak jistě bude účast mužského týmu až z dalekého Japonska.

Minulé Akademické mistrovství světa se konalo v roce 2010 ve švédském Umeå, kde se oba české výběry umístily na stupních vítězů. Ženský tým bude za 2 měsíce v Praze obhajovat stříbrné medaile, mužský tým skončil ve Švédsku bronzový.

V Praze se bude hrát v halách ve Střešovicích, kde se uskuteční základní skupina ženské kategorie, a na Letné, kde odehrají svou základní skupinu muži. Na Letné pak budou vrcholit i víkendové boje o umístění.

Na zápasy v základních skupinách se organizátoři rozhodli umožnit všem florbalovým fanouškům vstup zdarma, vstupy na víkendové zápasy pak budou jen symbolické. Smyslem je snaha dostat do hal co nejvíc fanoušků a vytvořit při zápasech pěknou atmosféru. Udělejte si proto poznámku ve svých kalendářích a přijďte podpořit nejen české reprezentanty v bojích o titul Akademického mistra světa!

http://wufc2012.com/cs/?p=217

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>