Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Muzea

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ve stínu Olympu

2013-01-03 14:13

20.12.2012-3.3.2013, Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

archeologická výstava s haptickou stezkou

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Nová budova Národního muzea je opět v plném provozu! Navštivte v ní od čtvrtka 20. prosince 2012 novou výstavu Ve stínu Olympu. Výstava přibližuje návštěvníkům každodenní život obyvatel střední Evropy v době železné a současně ve starověkém Řecku 6. a 4. století před n. l. Součástí výstavy je i haptická stezka pro slabozraké a nevidomé návštěvníky. Poznejte život minulosti nejen zrakem, ale i dotykem!

Po krátké přestávce připravilo Národní muzeum v Nové budově Národního muzea celou řadu výstav. Období 2. poloviny 19. a počátku 20. století si návštěvníci přiblíží z různých pohledů na výstavách Monarchie, Dětský svět za císaře pána a Člověk ve fotografii (otevřeny od 13. prosince). O více než dva tisíce let zpátky se přenesou na výstavě Ve stínu Olympu, do doby nedávno minulé je zasvětí od 8. ledna 2013 výstava fotografií s názvem 20 let na českých a slovenských náměstích. V době uzavření Historické budovy pro rekonstrukci tak Národní muzeum naplno žije výstavami v Nové budově Národního muzea a v jeho dalších objektech!

Víte, jak se u nás žilo v době slávy starověkého Řecka? Jak bydleli Keltové a Řekové? Co o sobě věděly tyto zdánlivě vzdálené civilizace? Pojďte s námi objevit každodennost našich předků, ale prostřednictvím nálezů i kontakty, které probíhaly mezi střední Evropou a Středomořím, na výstavě Ve stínu Olympu. Součástí výstavy je i haptická stezka, kde návštěvníci mohou poznat předměty nejen zrakem, ale i dotykem. Výstava je součástí projektu Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví, který je financován Ministerstvem kultury v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI) a volně navazuje na haptické výstavy Národního muzea Doteky pravěku a antiky I. a II. z let 1992 a 1994.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>