Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Pojďte poblahopřát orloji!

2010-10-08 16:10

Podle Bible se první muž Adam a jeho synové dožívali průměrně osm až devět set let. Od té doby ale už uplynulo spoustu vody a takto ctihodného věku se dnes lidé dožívají pouze ve své fantazii a pomíjivost svého krátkého života si můžou připomínat téměř na každém kroku. Jednu takovou slavnostní příležitost budete mít i tento víkend, kdy své šestisté narozeniny oslaví staroměstský orloj.

Projekce na orloji
Oslavy 600 letého výročí postavení staroměstského orloje se ponesou v duchu důkladnějšího poznání historie a ikonografie této vyhledávané stavby.  Na jižní stranu stavby se bude v pravidelných intervalech mezi 19.30 a 22.00 promítat desetiminutová video projekce, která představí stavbu orloje od architektonického plánu přes kamenickou práci Petra Parléře až po umístění kalendářní desky od Josefa Mánese roku 1886.  Součástí videa budou slavné i méně slavné okamžiky v “životě“ této pamětihodnosti. Sami se o jednotlivých postavách a historických okolnostech můžete dozvědět více na interaktivních stránkách ZDE.

Posvícení v Břevnově a Radotíně
Tradiční, letos již 17. posvícení, bude jako vždy v prostoru před břevnovským klášterem. Z hudební produkce pořadatelé upozorňují na Maxim Turbulenc, LuŠtělu a Ozzy Osborne revival, více zde. Na známé radotínské kapely a program pro celou rodinu lákají na 13. Havelské posvícení do Radotína. Podrobný program najdete tady.

Minulý týden jsme upozorňovali na Dny Hamburku a Dny italské kultury, tímto víkendem se k nim přidávají ještě Dny japonské kultury, které se v Praze převážně formou výstav a přednášek budou konat až do 21. října. Podrobný program najdete tady.

Prahou proběhnou kancelářské myši
V sobotu 9. října ve 14.00 odstartuje další běh kancelářských krys. Odvážlivci v kostýmcích a oblecích proběhnou centrem z Ovocného trhu, Celetnou, dále ulicí Na Příkopě a Havelskou zpět na Ovocný trh. Nebudou chybět ani nezbytné rekvizity mobilní telefon v jedné a lejstro s dokumenty v druhé ruce. Podrobnosti najdete zde.

V kině Atlas a Kulturním centru Zahrada se o víkendu můžete seznámit s tím nejlepším, co se letos urodilo na Anifestu a budou otevřeny Školičky animace. Program projekcí najdete zde.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>