Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

26. podzimní veletrh starožitností ANTIQUE

2010-10-13 13:31

11. - 14. listopadu 2010
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Návštěvní doba: od 10 do 19 hod
Vstupné: 90,- Kč (pro členy Asociace starožitníků zdarma)
Snížené vstupné: 70,- Kč  (důchodci, studenti)
www.asociace.com

Podzimní veletrh Antique se příznačně zaměří na „styl, který poznamenala krize“ – Art Deco

Styl původně symbolizující blahobyt, rozmach a nadbytek po první světové válce se rozplynul – možná paradoxně, možná příznačně – s nástupem ekonomické krize po roce 1929. Původní označení Style Moderne či zjednodušeně modernismus před padesáti lety kunsthistorici vyměnili za Art Deco. A toto označení pro nábytek, automobily, architekturu, šperky či módu a předměty denní potřeby se používá dodnes. Také starožitnostem ve stylu Art Deco bude věnován nadcházející podzimní veletrh ANTIQUE, který se uskuteční v prostorách pražské Novoměstské radnice od 11. do 14. listopadu 2010. Jako obvykle návštěvníci nemusejí odcházet s prázdnou – ANTIQUE je prodejní akce, což je vhodné zvlášť v předvánočním čase a s přihlédnutím k tomu, že mnohé cennosti lze u renomovaných starožitníků pořídit již za stokoruny.

Art Deco nás napadlo i díky paralele s globální ekonomickou situací. Navíc jde o styl nesmírně oblíbený mezi tuzemskými milovníky umění, krásného designu a precizní řemeslné práce. Na podzimním ANTIQUE bude vystavena plejáda různých podob tohoto stylu, tolik spjatého se vzlety i hlubokými pády prvních desítek let minulého století,“ vysvětluje Simona Šustková, prezidentka Asociace starožitníků, jež v pořadí už 26. ANTIQUE pořádá. Doplňme, že rehabilitaci Art Deco v druhé polovině 30. let 20. století zhatil začátek druhé světové války.

Art Deco charakterizuje lehká elegance a sofistikovanost v užitném umění, díky kterým byl oblíben nejen bohatými vrstvami, ale rovněž střední třídou. I proto budou na veletrhu ANTIQUE mezi šesti desítkami vystavujících starožitnických firem k vidění drobné předměty i soupravy hodnotného nábytku nebo kolekce šperků. Investice do nadčasové hodnoty a krásy lákají postupně – navzdory ekonomickému poklesu – stále více lidí.

ANTIQUE je v tomto směru výjimečnou událostí, která může zejména v oblasti užitého umění konkurovat aukcím. Kromě toho je veletrh skvělou příležitostí setkat se s v příjemném prostředí s obchodníky z celé republiky a pohovořit s ostatními milovníky starožitností. Odborná část návštěvníků se dočká tradičního slavnostního udílení cen za nejlepší expozici a exponát veletrhu, laici se mohou bezplatně poradit se znalcem o hodnotě a možnostech prodeje vlastněné starožitnosti.

***
Asociace starožitníků, která již po šestadvacáté pořádá veletrh starožitností ANTIQUE, se jako první z postkomunistických zemí stala vedle nejprestižnějších starožitnictví světa členem organizace C.I.N.O.A. Tato organizace mezinárodního rozsahu sdružuje obchodníky s uměním, mapuje trh se starožitnostmi a napomáhá obchodu s nimi. V souladu s tím usiluje i Asociace starožitníků o rozvoj českého trhu, aby nebyl zaplaven neznačenými falzy a napodobeninami a aby peníze uložené do starožitností byly dobře jištěnou investicí. Skrze svou Rudolfinskou akademii vzdělává, neboť vzdělání v oboru je jednou z podmínek pro orientaci na trhu se starožitnostmi a vhodné investování. V neposlední řadě se snaží i o propagaci vztahu lidí k našemu kulturnímu dědictví. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>