Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Speciální akce

Tipy na  víkend: Zdravíme veterány!
2012-04-27

Tipy na víkend: Zdravíme veterány!

Historické automobily a historické tramvaje. Jaké to asi bylo v Praze na začátku minulého století? Iluzi cestování v čase si můžete vytvořit při závodu veteránů u Chvalské tvrze, nebo u bubenečské čističky odpadních vod. U příležitosti 100. výročí se otevřou brány vozovny Žižkov a i tam si prohlédneme vozový park veteránů. Kdo raději hlasy přírody, může se zúčastnit vítání ptačího zpěvu.
 
Tipy na víkend: Opožděný Martin
2010-11-12

Tipy na víkend: Opožděný Martin  (1)

Pokud jste v návalu pracovních povinností nestihli ve čtvrtek ani nejmladší možné víno, ani dozlatova vypečenou husičku, nezoufejte. Obojí můžete i o víkendu na několika místech ochutnat. Například na Staroměstském náměstí nebo v Národním zemědělském muzeu na Letné.
 
Na svatého Martina hostina nám začíná
2010-11-09

Na svatého Martina hostina nám začíná  (1)

I když letos opět asi nepřijede na bílém koni, nemusíme v žádném případě svátek svatého Martina zatracovat. Naopak. Vždyť mladé víno teče proudem a pečená husička z pekáče se usmívá právě v tento den!
 
Ústředí lidové umělecké výroby znovu ožije
2010-10-14

Ústředí lidové umělecké výroby znovu ožije

Zní to trochu jako z hororu, ale oživení prostoru bývalého Ústředí lidové umělecké výroby, které sídlilo přímo na Národní třídě, nebude v rukou zombie, ale „mladého umění“. Právě tato budova se stane centrem dalšího ročníku festivalu 4 + 4 dny v pohybu, který od pátku 15. do neděle 24. října, stejně jako v předchozích letech, zavede diváky do míst, která všichni opustili.
 
Evropský den jazyků
2010-09-23

Evropský den jazyků

Portugalština, bulharština, italština, francouzština, angličtina, němčina, nebo polština? Přemýšlíte, kde byste se příště rádi domluvili? Rozhodování vám může usnadnit Evropský den jazyků, v rámci něhož lze navštívit ukázkové lekce výuky jazyků zdarma. Neváhejte a oslavte v pátek 24. 9. evropskou jazykovou rozmanitost.
 
Historie se opakuje!
2010-09-16

Historie se opakuje!

Na Bílé hoře se již po sedmé setkají stavovská a ligisticko-římská armáda. Zatímco poprvé 8. listopadu 1620 mělo jejich bouřlivé střetnutí dalekosáhlý dopad na následný vývoj událostí v českých zemích, tentokrát si přilbice všichni účastníci navléknou jen jako. Rekonstrukce osudné bitvy vedoucí k systematické katolizaci zdejšího obyvatelstva se znovu odehraje 18. a 19. září na bělohorské pláni u obory Hvězda.
 
Bitva na Bílé Hoře 1620 - historická rekonstrukce
2010-09-15

Bitva na Bílé Hoře 1620 - historická rekonstrukce  (1)

Sdružení "Bílá hora 1620" a RKČ o.s. ve spolupráci s městskou částí Praha 6 připravuje, jako každý rok již 6. ročník rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře 1620. Letos si připomínáme 390. výročí této památné události.
 
Na svatého Jiří vylézají všude jinde hadi a štíři…
2010-04-23

Na svatého Jiří vylézají všude jinde hadi a štíři…  (1)

… v Praze se ale odemykají kanály. Tipy na víkend – nejen z pražské kanalizace!
 
První jarní den v Botanické zahradě v Tróji
2010-02-22
 
>