Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Kluby – Kluby

Chapeau Rouge

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Jakubská 2, Praha 1 - 110 00
Telefon
222 316 328
Fax
222 316 328
Styl hudby
dance music, electro, funky, hiphop, house, latino, reggae, rythm-n-blues
Doprava
Metro B - stanice Náměstí republiky

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

3 PATRA * 4 BARY * 3 STAGE * GALERIE


Každý den DJs, koncerty a performance. Podporujeme barovou, taneční a sub – kulturu.Chapeau je ojedinělým místem v samotném centru Prahy, datující svou existenci již od roku 1919. Střetávají se zde návštěvníci a účinkující z celého světa, hudební produkce probíhá často ve všech třech patrech najednou, a tak není neobvyklé v baru poslouchat produkci funky Dje, o patro níž třeba moderní house a 7 metrů pod zemí indierock či hardcoreovou kapelu. Vzhledem k lokaci není v Chapeau omezena doba hraní, takže koncerty i Djs končí až nad ránem. Zvuková aparatura a související technické vybavení jsou v klubu kompletně obměněny na vynikající úroveň.


V současnosti má Chapeau vedle  baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. -I. patro (Dance Club) je věnováno taneční hudbě a každý den po celý rok hrají v tomto prostoru špičkoví zahraniční a domácí DJ's. Vstup je do tohoto patra zdarma. -II. patro (Underground Club) je nejnověji zpřístupněným místem v Chapeau, jeho dramaturgie je zaměřena na živé koncerty nezávislých kapel, vystoupení performerů a také na projekce, multimediální projekty a divadlo.

Podnik je vedle tradičně kvalitní hudební produkce, atmosféry a skvělých barů, proslulý také díky neobvyklým designovým prvkům. Chapeau se nachází v klasicistně-secesní budově, ale jeho interiér je výrazně inovativní. Bar v přízemí svým pojetím připomíná irské bary (vysoké barové židle, většina hostů však prostě stojí a užívá si), nicméně mechanické objekty ve výlohách a chodba s komixovým stylem (Victorious) se díky své jedinečnosti objevily i v renomovaném magazínu FlashArt. Prostřední patro má také několik detailů jež vzbuzují pozornost, nejčastěji je to avantgardní úprava zdí, jež nabízí bohatý „interpretační rámec“. Nejnověji otevřené třetí patro je ztvárněno předním českým umělcem v oblasti streetartu (Cheet) a součástí interiéru jsou i pitoreskní světelné objekty výtvarnice a scénografky (Tereza 5pb).


Nejnověji je jedna z výloh věnována Galerii Fenester, která se stala novým prostorem pro současné umění. V rámci galerie jsou oslovováni mladí umělci zaměření na volné a užité umění, tj. zejména studenti či absolventi uměleckých nebo umělecko-průmyslových škol, ale nejen oni. Každý vystavující může specificky pojmout prostor galerie, přičemž instalace se střídají každý měsíc.


3 PATRA * 4 BARY * 3 STAGE * GALERIE

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (4)

Rashel Ahmed 2020-11-30 04:33:01
Wonderful article. It's very useful. As a home tuition service provider, I really appreciate your post. Thanks for sharing this with us. <a href="https://singaporetuitionteachers.com">Singapore Tutors</a>
thesisrush 2020-09-12 07:08:13
We have nothing to understand because here they have something bad which have some troubles. We think it may be bad but due to some reasons they are going to show all which make everything with more trouble plans ever.
Host 2013-11-06 10:24:15
http://myurl.cz/3cdsv
Host 2009-07-29 04:15:56
tenhle klub fakt nepodporuju. kez by jim to spadlo na hlavu, kdyz neni nikdo ochotny je zavrit nebo aspon usmernit. stovkam lidi z hotelu naproti pripravuji denne bezesne noci. vubec nejsou ochotni respektovat nocni klid a bohuzel na ne nic neplati. hajzlici!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>