Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Kina – Kina

Světozor

Telefon
 224 946 824 
www
E-mail
Adresa
Vodičkova 41, Praha 1 - 110 00
Typ kina
Kino
Městská část
Praha 1
Doprava

Tramvaj: zastávka Václavské náměstí
Tramvaj číslo 3, 9, 14, 24
Výletní historická tramvaj číslo 91
Noční tramvaj číslo 51, 52, 54, 55, 56, 58
Metro
Metro A: stanice Můstek, Muzeum
Metro B: stanice Můstek
Metro C: stanice Muzeum

Otevírací doba

Provoz obou sálů (projekce o víkendech již od 11:00 hodin) umožňují promítnout až 14 filmů denně!

Vstupné

Každý všední den od 10 do 17 hodin je možné rezervovat lístky do kina na telefonu  608 33 00 88 . Služba funguje i přes Skype nebo on-line.

Najít poblíž Restaurace | Kluby | Muzea | Obchody

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

V jedné z nejživějších pražských pasáží se 1. května 2004 otevřelo dvousálové premiérové artkino s výhradním zaměřením na kvalitní evropský a mimoevropský film.

Téměř devadesát let po historicky první filmové projekci v kině Světozor se tento prostor představuje filmovým divákům v nové podobě — s novým interiérem, dramaturgií a téměř celodenním provozem.

Několik let po první projekci — uskutečnila se na sklonku roku 1918 — bylo kino Světozor přeměněno na kabaret. K původnímu poslání se vrátilo roku 1957 — tehdy bylo přestavěno na kino panoramatické. V roce 1968 pak Světozor na půldruhého roku „ubytoval” slavný Kinoautomat, představený poprvé na výstavě Expo´67 v Montrealu. Kinoautomat se do Světozoru vrátil v květnu 2007, po 40 letech od svého premiérového uvedení v Montrealu.

Čtyři roky po začátku nového milénia vstupuje Světozor do své další fáze — jako arthouse v centru Prahy, jako premiérové kino kvalitních filmů, kino, jaké známe z center evropských metropolí, avšak v Praze dosud chybělo.

Na přelomu let 2007 a 2008 proběhla rozsáhlá modernizace kina. Velký sál byl vybaven komplet novým ozvučením a novou oponou, plátno bylo posunuto blíže k divákům a obraz se tak výrazně opticky zvětšil, promítací kabina se dočkala čerstvých promítaček. Nejviditelnější změnou jsou však nové sedačky, nyní mnohem pohodlnější. Velký sál byl obložen minerální vatou, která výrazně přispěla k jeho zvukové izolaci. Modernizace se dotkla také foyer, baru a toalet.

Koncem roku 2007 se spustil projekt Adopuj si svou sedačku v kině Světozor.

Kino Světozor se nechce stát rezervací pro intelektuály, přesto chce uvádět výhradně uměleckou filmovou tvorbu, jejíž spektrum je tak široké, že si z programu vybere každý. Kino Světozor se tak stává ojedinělou alternativou běžné komerční nabídky.

Každý týden provází premiéra jednoho artového titulu, jeden den v týdnu je vyhrazen k prezentaci dokumentárních filmů a jeden den je vyhrazen k prezentaci menšinových a experimentálních žánrů jako je animace, videoart, netart, reklama, videoklipy, krátký film atd.

Velký sál je určen pro premiéry českých i světových artových snímků, reprízy již dříve uvedených úspěšných filmů, exkluzivní projekce filmů získaných přímo od zahraničních distributorů atd.

kapacita: 356 míst

vybavení: 35 mm projektor, video/data projektor (DVD, VHS, BetaSP, miniDV), zvuk DOLBY EX a indukční smyčka pro nedoslýchavé. Malý sál je určen zejména k projekcím dokumentárních, experimentálních a animovaných filmů, k prezentaci dalších menšinových žánrů a projekci českých filmů s anglickými titulky.

kapacita: 54 míst

vybavení: 35 mm projektor, video/data projektor (DVD, VHS, Beta SP, miniDV), zvuk DOLBY STEREO.Programové letáčky, webové stránky a další tiskové materiály (například k doprovodným akcím) jsou dvojjazyčné.

Provoz obou sálů (projekce o víkendech již od 11:00 hodin) umožňují promítnout až 14 filmů denně!

Kino Světozor má bar, a to nejen pro ty, kteří přišli do kina. Nápoje je možné popíjet i v obou sálech kina. V celém prostoru baru a ve foyer kina funguje zdarma připojení na wi-fi. Kino Světozor je kompletně nekuřácké.

Specialitou kina Světozor je stejnojmenné pivo — dvanáctistupňové pivo Světozor, vyráběné pivovarem v Nové Pace.

K pořádání rautů souvisejících s filmovými akcemi je vhodný rozměrný prostor na druhé straně kina, který je během běžného prostoru veřejnosti nepřístupný.

Prostory kina slouží i jako galerie — v měsíčních cyklech se na jejích stěnách obměňují výstavy fotografií českých a zahraničních tvůrců.

Od roku 2006 funguje v kině Světozor Filmová galanterie Terryho ponožky, obchod zaměřený na prodej filmových plakátů, DVD, knih a dalších věcí ze světa filmu.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>