Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Diagnóza

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sex ve městě 2: Glamour obal pro nic (2)

2010-06-03 00:00

I když to v poslední době vypadalo, že druhé díly úspěšných trháků v lecčems své jedničky předčí, neplatí to vždycky. Ukázkou je právě do kin vstupující dvojka Sexu ve městě.

Sex ve městě je kultovní seriál americké stanice HBO, který už od roku 1998 baví především ženské publikum. Jeho hlavními hrdinkami jsou čtyři povahově rozdílné Newyorčanky Carrie, Miranda, Samantha a Charlotte. Nedají bez sebe ani ránu a velice rády spolu řeší své milostné problémy. Seriál se nikdy nebál naplno řešit to, o čem se mnohdy raději taktně mlčí, a dělal to s úžasnou elegancí a nadhledem, čímž si zasloužil svůj úspěch. V roce 2004 skončil. O čtyři roky později přišlo filmové pokračování a nyní je tu další.

Jenže už i první filmový Sex ve městě měl ve srovnání s původním seriálem nevalnou úroveň. Zmizelo všechno lechtivé kouzlo, které seriál měl a z netradičních eskapád čtyř emancipovaných Američanek se udělal klasický romantický film. Už tehdy se ukázalo, že to, co funguje v dvacetiminutové epizodě, celovečerní film neunese.

Jedničce sice chyběl peprný spád, který udělal seriálu jméno, ale ještě pořád fungovala v jeho linii a dovyprávěla příběh Carrie, Mirandy, Samanthy a Charlotte tam, kde měl skončit. Všechny hrdinky si s jejím koncem vyřešily svá trápení s láskou, sexem a vším ostatním a vyrovnaně se vydaly do nové životní etapy.Z věčně nespokojených žen se staly ženy maximálně spokojené a dvojka se tak sebevražedně vrhá do prostředí tří harmonických manželství a jednoho stejně harmonického singl života po padesátce. A horko těžko v této konstelaci vymýšlí problémy, které by skončený děj nějak rozhýbaly a vrátily mu někdejší šťávu. Carrie se proto pohádá s panem Božským o to, zda jíst doma nebo venku, Charlotte se začne hroutit z prsou své chůvy a Mirandě se nedaří v práci. Zaplašit chmury a pohnout dějem má také luxusní výlet do Spojených arabských emirátů, kam se čtyři kamarádky nadšeně vydají. Autoři sázejí na vtipný potenciál, který vzejde z konfrontace chování sebevědomých Američanek a prudérního, maskulinního arabského světa, ale ani to nefunguje. Hlavním zdrojem zábavy má být postava sexuchtivé Samanthy, kterou její apetit neopouští ani na druhém konci světa. Ale kolik se snaží autoři z tohoto kontrastu vytřískat, tolik se jim jejich pokusy zvrhávají v nucené a trapné vtipy á la komedie pro teenagery. A stejně neslavná je i závěrečná pointa, na kterou si ale musíte počkat dlouhé 2 hodiny a 21 minut.Druhý Sex ve městě staví pouze na ikonických znacích, které se kolem seriálu postupně vytvořily – Carrie stále šílí po botách, ona i její kamarádky jsou obklopeny tím nejdražším luxusem, Samantha je sexuální mašina, Miranda feministka a Charlotte upejpavá maminka… jenže to na zábavný film nestačí. Ději chybí přirozený spád a umělé pokusy nějak jej rozpohybovat jsou až příliš laciné a okaté a dobré vtipy nepřicházejí. Kouzlo Sexu ve městě vždy tkvělo v jeho rafinovanosti a ani ta se do dvojky přes všechny značkové kabelky nevešla.

Režisér Michael Patrcik King a scénáristka Candence Bushnell jsou podepsáni jak pod ucházející jedničkou, tak pod fungujícím seriálem, tentokrát ale oba totálně zklamali. V jednu chvíli nechali prostořeké Carrie zalepit pusu lepicí páskou, aby nemohla plácat nesmysly. Možná ji měli zalepit i sami sobě. Anebo se zamyslet nad tím, zda se vyplatí mačkat z dobrého, ale vyčerpaného, nápadu za každou cenu něco dalšího.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.

Foto Warner Bros. Česká republika

Lucie Christovová

Komentáře (2)

NY Xtasy escorts 2023-06-22 10:27:09
Discover the epitome of elegance and sensuality with our handpicked roster of sexy girls, guaranteeing an extraordinary experience tailored to your desires.
adult vr game 2023-06-14 01:48:28
Adult VR refers to the use of virtual reality technology in the adult entertainment industry.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>