Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Premiéry

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Znáte sedm důvodů, proč vidět Sedm psychopatů? (4)

2012-11-30 10:45

Nový film Martina McDonagha je zábavný a krvavý, předností se však dá napočítat mnohem víc.


Zaprvé: Sedm psychopatů je fajn název

Kdyby nic jiného, vždycky na sebe upoutá pozornost titul, který by měl obsahovat jedince s duševními poruchami. Snímek v průběhu stopáže několikrát pochválí sám sebe a navíc se odvděčí mnohem větším počtem podivných individuí, než avizuje. Což potěší stejně jako informace, že sedíte v baru ve šťastnou hodinku.

Zadruhé: Scenáristi jako zloději

Hlavní roli v příběhu o hafanovi, kterého dva chlápci unesou psychopatickému gangsterovi, hraje scenárista a alkoholik Marty. Zoufale se snaží dokončit nejnovější dílo, ale zatím se nedostal za název Sedm psychopatů. Sice dělá ramena, že se od ostatních pouze inspiruje, jenže za celou dobu nepřijde s žádným nápadem a jen doslovně přeříkává vyslechnuté historky. Že by reflexe Hollywoodu, kde se často kradou nápady?


Sedm psychopatů s českými titulky

Zatřetí: Snímek se nebere vážně

K Sedmi psychopatům se může přiřadit několik výtek, ale je celkem zbytečné je vytahovat. Jde totiž o film s neprůstřelným konceptem. Na své chyby drzým způsobem upozorňuje, dává je na odiv a střílí si z nich. Významné množství fórků se nachází také ve druhém plánu. Jméno neúspěšného spisovatele se shoduje s hrdinou rafinované Adaptace, kde se bojovalo s tvůrčí krizí. Jedna z postav se jmenuje Billy Bickle, který má podobnou scénu jako Travis Bickle z Taxikáře. A tak dále. Jde zkrátka o sebevědomou gangsterku, kde je přiznanou doménou humor a dobrá nálada. Pokud se tedy zasmějete u rozstřelené hlavy.Začtvrté: Herecké obsazení

Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson, Olga Kurylenko, Tom Waits, Abbie Cornish. Na pár chvil se objeví i  Gabourey Sidibe nebo Michael Pitt. Už jen kvůli castingu se vyplatí do kina zaskočit. Hvězdy si zablbly před kamerou u krvavé jízdy, kde se kombinuje brutální násilí s filozofickým přesahem a žánrově sebereferenčními scénami. Když scuknete Quentina Tarantina s Charliem Kaufmanem, dostanete Sedm psychopatů.


Necenzurovaná ukázka s řádnými psychopaty

Zapáté: Kladný vztah ke zvířatům

Snímek Sedm psychopatů je zabydlen lidmi, kteří se neštítí explicitního násilí. Mají pochybné morální hodnoty k ostatním člověčiskům, ale i ten nejšílenější jedinec miluje zvířata. Bílý králíček je poznávacím znakem zabijáka, který likviduje jiné vrahy, za roztomilého Ši-tzu je extrémně brutální gangster Charlie ochoten postřílet každého, kdo má s jeho zmizením něco společného. Něha se dává do kontrastu s masakrem, takže budou mít členové PETA určitě radost.Zašesté: Více příběhů v jednom

Nezamlouvá se vám hlavní linka s uneseným hafanem, kterého chce agresivní majitel získat zpátky? Třeba se do vkusu trefí některá z vedlejších zápletek. Prolínající se příběhy zahrnují například maskovaného sériového vraha, jenž u své oběti nechává karetní poznávací znamení, vietnamského kněze v americkém hotelu nebo zamilovanou dvojici brutálních zabijáků.

Zasedmé: Martin McDonagh

Britský dramatik irského původu si Sedm psychopatů napsal i zrežíroval. Nepřekonal sice svůj nekorektní celovečerní debut V Bruggách, který je okouzlující gangsterkou z prostředí gotického města, ale splnil parametry řádně krvavé zábavy. Pokud sníží rozptyl mezi jednotlivými film pod čtyři roky, nikdo si stěžovat určitě nebude.

Martin Čuřík

Komentáře (4)

https://weldingbaltimore.com 2021-12-09 04:58:25
Great site thanks admin. More power.
Click here 2021-12-07 06:53:45
nice post!
nice post
lawn care services spokane 2021-11-23 09:33:51
NICE BLOG!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>