Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

V létě do kina za pakatel (4)

2013-07-16 10:46

I pro letošní prázdninové měsíce připravila tři spřátelená pražská kina Světozor, Aero a Bio Oko cenově více než vstřícnou filmovou přehlídku Pražské filmové léto. Pokud do zmíněných kin dorazíte během července a srpna v 18:00 (výjimečně i dříve) máte možnost shlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které vám během roku utekly, za férových 40 kaček.

V nabídce je například film Paula Thomase Andersona Mistr s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Snímek má velmi silné vnitřní napětí a výjimečný je i tím, že za několik posledních desetiletí se jedná o první celovečerní film, který byl natočen na formát 65mm. To poskytuje Mistrovi vizuální velkolepost. Chybět samozřejmě nemůže ani třemi Oscary (Nejlepší film, střih, scénář) ověnčený film Argo. Ben Affleck v něm jako režisér i herec popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Íránu. Na lyričtější notu už zahraje Anna Karenina, v níž jako hvězdný pár září Keira Knightley a Jude Law.

Pro pošmourné a deštivé dny lze doporučit dokument Davida Vondráčka Hledá se prezident, v němž se autor rozhodl vytřít marast ze zákulisí prezidentské volby. Kdo si kdysi zamiloval vizuální opusy Baraka nebo Chronos, bude milovat i snímek Samsara, v němž se jeho autoři opět snaží nahlédnout do nepochopitelných rozměrů lidské spirituality a zkušenosti. Celkem dvanáct nominací měl na posledním udílení Oscarů Spielbergův velkofilm Lincoln. Když už ne pro výpravu, která nominaci proměnila, tak pro soustředěný a vyčerpávající herecký výkon Daniela Day Lewise, za nějž si (opět rutinně) odnesl i cennou sošku, je dobré film vidět. Americkou klasiku 50. let přináší Slaměný vdovec s rozjuchanou Marilyn Monroe. Tato herečka, která vytvořila prototyp sexuální bohyně, září i v dalším starším snímku, jenž bude v rámci Pražského filmového léta uveden, Páni mají radši blondýnky, a také v tehdejším megahitu Někdo to rád horké.

Film oceněný Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2012 - to je Pátrání po Sugar Manovi. Vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Pro milovníky fantasy nechybí v nabídce festivalu Jacksonův Hobit: Neočekávaná cesta, pro milovníky komediálních ujeťáren poslední Almodóvarův exces Rozkoš v oblacích, pro žrouty severských dramat dramaticky výtečně vystavěný Hon, a pro fanoušky hollywoodských á la béček Tarantinův Nespoutaný Django. A to stále není všechno, mrkněte na letní program Světozoru, Aera a Bia Oko!

Tomáš Kůs

Komentáře (4)

NTX Keto Gummies 2023-09-25 11:26:33
I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative.. <a href="https://www.laweekly.com/ntx-keto-bhb-gummies-reviews-scam-warning-must-read-before-buy/">NTX Keto Gummies</a>
Toronto Bus Charters 2023-01-24 04:04:33
We work with groups of all sizes and strive to provide our clients with a seamless and enjoyable experience from start to finish. For more information, call Tel
patente b 2022-12-03 11:23:24
the inexperienced learner many driver license tests available online might look equal. However with a closer look you will see that some tests are "more equal than others".
best truck mattress 2021-03-05 02:00:23
has agreed to before purchasing a new mattress. If you answered "no" to Question 1, but "yes" to some of the other questions asked, then your bed may be new enough that it's not worn out, but it sounds like its not providing you with enough of or the right kind of support. There may also be special cases that warrant the purchase of a new mattress, such as when floods or damp conditions cause your bed to develop harmful mildew or mold.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>