Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Diagnóza

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pevné pouto (2)

2010-03-18 00:00

Peter Jackson se opět rozhodl zfilmovat knižní hit. Nakolik ale Pánem prstenů všechny odrovnal, natolik Pevným poutem naopak dokazuje, že na plátně to občas prostě nefunguje tak dobře jako mezi řádky, a že jsou knihy, které je lepší nechat knihami.

Čtrnáctiletá Susie Salmonová je jednoho dne na cestě ze školy brutálním způsobem zavražděna a dostává se do prazvláštního světa mezi nebem a zemí odkud pozoruje, jak se s její smrtí vyrovnává zbytek rodiny a jaké pikle kuje její vrah, nenápadný soused pan Harvey. Rodina je v rozkladu, matka pomýšlí na odchod, otec žije jen pro pomstu, pan Harvey si vybírá novou oběť a Susie na to shlíží.Sám Peter Jackson říká, že Pevné pouto nelze přiřadit k jednomu žánru. Protože obsahuje prvky kriminálky, fantasy, vztahového dramatu a komedie najednou. Což je poněkud nesourodá kombinace. A bohužel, tato žánrová roztříštěnost také z Pevného pouta dělá nezajímavý film. Není to totiž ani detektivka, ani fantasy, ani vztahové drama a ani komedie. Na to, aby se využily prvky jednoho či druhého, není čas ani místo a výsledek působí ledabyle a nekoherentně. Proč je Susie v čarovném mezisvětě, když v něm dohromady nic nedělá? Film by se bez toho docela dobře obešel. S kým má ono pouto? Proč to celé končí tak, jak to končí? Jinými slovy, o co ve filmu jde? A to je fatální otázka, položíte-li si ji jinde než u mysteriózního thrilleru.Je asi nemožné na prostoru zhruba dvou hodin zrealizovat vše, co si Peter Jackson předsevzal. A je jedno, že má Pevné pouto úchvatné exteriéry, či že v něm hrají Mark Wahlberg, Rachel Wiesz a Susan Sarandon. Ti už nic nezachrání. Jackson také někde řekl, že dlouho hledal, jak složitou knižní předlohu filmově uchopit. Asi měl hledat ještě o trochu déle.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.Foto Bontonfilm

Lucie Christovová

Komentáře (2)

Clánek na nejlepsiceskacasina 2022-09-24 06:32:51
Super článek na tomto webu, který mě naučil jak správně hrát hry v online kasinech na mobilech a vůbec, plný super informací, článek na nejlepsiceskacasina doporučuji přečíst!
maja 2010-12-26 08:33:19
nejlepsi film na svete uplne bozi

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>