Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Diagnóza

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Paul (12)

2013-01-30 11:24

Po oživlých mrtvolách a neschopných policistech si britská scénáristická dvojice Simon Pegg a Nick Frost vzala na paškál další věčné téma - mimozemšťany.

Autoři bláznivých komedií Soumrak mrtvých či Jednotka příliš rychlého nasazení mají své zaryté fanoušky a jak napovídají ohlasy roztroušené na internetu, dvojka střelených Angličanů u nich bude mít úspěch i tentokrát.A to je Paul vlastně dost jiný než snímky, jež Pegga a Frosta prosvavily. Hlavními hrdiny je opět dvojice ňoumů v podání Pegga a Frosta - Graeme a Clive - kteří se, coby fandové scifi, vydávají z ostrovního království do Ameriky na cestu po slavných místech spojených s UFO. A někde mezi Roswellem a oblastí 51 najdou Paula - mimozemšťana, který před 50 lety havaroval na Zemi a od té doby byl vyslýchám americkou vládou. Už ale řekl všechno, co mohl, a tak přišla řada na jeho likvidaci. A před ní se Paul snaží utéct. Graeme a Clive se mu po počátečních rozpacích rozhodnou pomoc a tím začíná ztřeštěná roadmovie. Paula totiž pronásledují arcineschopní agenti a trojici se také podaří omylem unést dceru nevybíravého náboženského fanatika, jež se za nimi samozřejmě také pustí.Předchozí filmy Pegga a Frosta měly své kouzlo, které vycházelo z tradice černého britského humoru. To se ale přesunem děje do USA rozplynulo jako pára nad hrncem a z Paula se tak stala klasická uprděná a ukrkaná komedie typu Prci, prci prcičky - přisprostlá, prvoplánová a už párkrát viděná. Vedle osvědčených komiků má být hlavním trumfem mimozenšťan Paul, který do sebe během pobytu na Zemi nasál nejrůznější lidské neřesti. Mluví jak dlaždič, rád se drbe v rozkroku, kouří trávu a provádí druhým nepříjemné legrácky. Tak jako leckterý hrdina průměrného teenagerovského hitu. Bezelstní Graeme a Clive, mimoňští fanoušci sci-fi, v takto nasteveném prostředí také nejsou ničím zvláštní. Filmů o looserech, kteří se nakonec najdou, tu už byla spousta a slečen, které stejně jako unesená dcera náboženského fanatika, objevují svoji sexualitu a s ní spojený slovník, už jsme taky pát viděli.Paul zkrátka nabízí plejádu dobře známých postav, které už nemůžkou ničím překvapit a proto z nich ani originální Britové nedokázali nic originálního vymačkat. Sice do své komedie nacpali nejrůznější odkazy na slavné ufonské filmy, ale jimi se pobaví pouze zarytí žánroví fanoušci, kteří je odhalí. Doopravdy vtipnou a univerzálně srozumitelnou je jen epizodní role legendární sci-fi matadorky Sigourney Weaver.Věrní fanoušci jsou ale věrní fanoušci a Paul je zejména pro ně. Ideální film na páteční pánskou jízdu, kdy se z pánů stanou zase tak trochu kluci. Ostatní diváci ale z Paula tak nadšení nebudou.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde
.Lucie Christovová

Komentáře (12)

unlock your hip flexors coupon 2020-05-02 06:09:55
It’s really a great and helpful piece of information. I’m satisfied that you just shared this helpful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing
leptitox coupon 2020-05-02 06:09:16
Great explanation. I read somewhere else that no follow links do carry trust flow. Such as links from Wikipedia. Do you have an opinion on those? Thanks!
resurge coupon 2020-05-02 06:07:31
Thanks for every other informative site. The place else may just I get that kind of information written in such an ideal means? I have a venture that I’m just now operating on, and I have been on the look out for such information.
The Markets Research 2020-04-08 05:27:02
Do you know how hard it is to find good SEO in this area? “I started an SEO business in this area to solve that problem.”
parcel delivery companies 2020-03-30 07:26:19
This article gives the light in which we can watch the truth. This is an extremely pleasant one and gives in-depth data on this site. A debt of gratitude is in order for this pleasant article.
Melissa Sue Anderson 2020-03-30 07:25:39
Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can't wait to read lots of your posts.
news blog 2020-03-25 03:25:27
Thanks for sharing such information and thanks for your efforts.
betternet vpn review 2020-03-25 01:08:23
Nice blog post i have ever seen.
James bond suit 2020-03-11 08:33:01
Thank you for posting this useful information to us, and keep posting such good articles.
Drive Jacket 2020-03-10 11:59:27
I found your documents very interesting. You have a amazing skills of writing a brief content. Thanks for talking about this, it is really a useful for me. I am going to preserve this.
Wonder Woman Jacket 2020-03-09 12:28:19
Thank you for posting this useful information to us, and keep posting such good articles.
Nursing-Essays 2020-02-21 12:30:54
Sometimes what is being depicted in a movie or film defines the real life recount if not in exact way but very much near of it. We people living in earth now have had so much of it due to its corrupt political, economical and environmental system and looking to explore the new spaces in universe where we can at least live the breaths in much peaceful and calm surrounding.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>