Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Premiéry

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Do třetice všeho zlého (22)

2013-06-03 10:53

Vlčí smečka je zpět - sešli se už potřetí. A když se tihle tři sejdou, dějí se hrozné věci. Ano, ale o to jde! Je to zábava! Anebo by měla být, když je to Pařba na třetí...

Režisér Todd Phillips navazuje na své divácky úspěšné, „nekorektní“ bláznivé komedie Pařba ve Vegas a Pařba v Bankgkoku. Pařba na třetí je už ale od začátku nastavovaná polívka. Stejný koncept asi nelze se stejnými herci omílat donekonečna. Je vám to jasné už od začátku, kdy se poloretardovaný Alan, žene po dálnici v kabrioletu s přívěsným vozíkem, v němž má žirafu. „Ahoj, jmenuju se Alan a koupil jsem žirafu! Je superkamarádská,“ křičí na kluka do okénka okolo projíždějícího auta. Těsně před tím, než žirafě urazí hlavu na nízkém přejezdu. Navíc Alanovi zemře otec, právě když vysadil své léky. Matka by pro něj chtěla to nejlepší, chtěla by jej uklidit do léčebny s názvem Nové obzory. Prý tam stačí chvíli pobýt a člověk se vrátí... ...jako jiný člověk. „Pořád nemůžu uvěřit, že táta umřel. Napadá mě spousta lidí, kteří by měli umřít dřív. Třeba moje máma,“ řeční pak Alan na pohřbu otce (jeden z lepších fórů filmu). Naštěstí jsou tady ale staří kamarádi, kteří jej odvezou vstříc Novým obzorům.Na cestě do léčebny se všechno zvrtne. I když už jsou to čtyři roky, Vlčí smečku dostihne minulost a stín psychopata Chowa. Někdo jej hledá, někdo, komu dluží peníze. A když právě Chow uprchl z Bangkokského kriminálu, hoši z Vlčí smečky budou tou nejlepší návnadou a lovci zároveň. Mají tři dny na to, aby jej přivedli. Takže se plán mění, podíváme se do Mexika a nakonec také tam, kde to všechno začalo – do Las Vegas. A je to tady. Las Vegas, město, které by se mělo vypálit od základů, jak kluci správně říkají.

Film je možná protentokrát obohacen i mnoha akčními scénami, respektive parodií na tento žánr, ale to mu na atraktivitě nepřidá. Jen málo fórů navíc zůstává ještě vtipnými, nějak to všechno vyčpělo. To, co bylo dřív dementně vtipné, je už jenom dementní. Originální název trilogie zní Hangover, a třetí díl, prý už skutečně poslední, tak příznačně plní celý význam anglického slova. Je to kocovina. U představitele obtloustlého Alana, Zacha Galifianakise, vám to ani nepřijde, protože v jiných filmech snad ani nehraje, ale u Bradleyho Coopera nebo Johna Goodmana, jde tak trochu o ničení kariéry. V případě Pařby na třetí nejde o impozantní finále, jak lákají diváky trailery v kinech, ale spíš o impotentní finále.
Tomáš Kůs

Komentáře (22)

Nestle case study assignment 2020-01-16 08:15:10
Hi, this is a nice blog thanks for sharing the informative blog. Myassignmenthelp.com provide the <a href="https://myassignmenthelp.com/case-study/nestle-case-study-swot-analysis.html">Nestle case study assignment</a> for an assist to student queries. Our writers conduct thorough research to provides you with a flawless Nestle case study assignment. My Assignment help brings <a href="https://myassignmenthelp.com/case-study/ikea-case-study.html">IKEA case study solution</a>. Writing an elaborate IKEA case study solution is anything but easy and most students lack the tenacity to work on the details accurately. If you get more details Please visit the site through Link.
Dissertation writing Service 2020-01-14 07:51:40
fasd
cips 2020-01-06 01:25:55
Thank you for such informative content. Being able to include the MCIPS accreditation in your CV doesn’t just happen. Earning that globally recognized qualification takes hard work, and sometimes some CIPS assignment help. Purchasing and supply management is a sensitive function that demands refined professionals. That’s why there’s always a CIPS assignment that clamors for your attention. Get help with your assignment from <a href="https://myassignmenthelpdesk.com/cips-assignment-help/"> CIPS Assignment Help </a>
my assignment help 2020-01-06 09:25:11
Thank you for this wonderful information looking forward for more. If you are in need for online assignment writing assistance for an intricate assignment and thesis topic, then avail our assignment writing service in Australia. and save your time to relax and do your studies properly. Our <a href="https://www.firstassignmenthelp.com/my-assignment-help"> my assignment help </a> online service in Australia has earned huge popularity among both domestic and international students. There’s no better place in the Australia than <a href="https://www.firstassignmenthelp.com/"> firstassignmenthelp </a>. Contact us now to buy assignments online in the Australia Leave your tensions to us and enjoy your free time.
my assignment help 2020-01-06 09:24:34
Thank you for this wonderful information looking forward for more. If you are in need for online assignment writing assistance for an intricate assignment and thesis topic, then avail our assignment writing service in Australia. and save your time to relax and do your studies properly. Our <a href="https://www.firstassignmenthelp.com/my-assignment-help"> my assignment help </a> online service in Australia has earned huge popularity among both domestic and international students. There’s no better place in the Australia than <a href="https://www.firstassignmenthelp.com/"> firstassignmenthelp </a>. Contact us now to buy assignments online in the Australia Leave your tensions to us and enjoy your free time.
max willor 2019-12-31 10:22:15
I am overwhelmed by your post with such a nice topic. they mainly provide Assignment help Melbourne Australia in universities and college at MyassignmenthelpAu. we offer pocket-friendly services and write tailored assignments at Affordable Price. They are capable to write the premium quality of assignments according to the requirements of students and university norms. For More Details Visit :- https://www.myassignmenthelpau.com/assignment-help-melbourne
custom assignment services 2019-12-31 06:41:49
Excellently written article, if only all bloggers offered the same level of content as you, the internet would be a much better place. Really great post, Thank you for sharing this knowledge.
Ignou MA Tourism Dissertation 2019-12-28 08:07:36
MA in Tourism is a masters course offered by Ignou to all his students who have completed their bachelor in tourism. To complete the MA Tourism course just like BTS student have to submit the project work. Writing Ignou MA Tourism Dissertation is basically tough for those who are working. Ignou synopsis offer help to all the students who finds Ignou MTTM Project work difficult to write.
Ricky Paul 2019-12-27 01:04:09
Looking for a reliable online writing service provider in the U.S.A? If yes, then you are on the right platform to receive the best <b><a href="https://www.greatassignmenthelp.com/">Assignment Help</a></b> at an affordable price. We are providing remarkable academic writing services for the past many years to resolve students’ concerns. Our cohesive team of writers and editors work round the clock to provide effective assignment writing services. It is quite tough to receive or connect with the right person in another country.
Essay maker 2019-12-26 02:04:35
Students come to us to find the best essay maker. If we talk about the reflective essay, it is usually required in a portfolio for admission in higher education.
apa referencing 2019-12-21 01:59:08
Creative writing may not be everyone’s forte. So if you are facing difficulties while writing your essay then come to us.When you hire our online essay help services, you can stay assured of getting a well-researched essay. https://myassignmenthelp.com/essay-help/
jack 2019-12-21 01:57:04
Creative writing may not be everyone’s forte. So if you are facing difficulties while writing your essay then come to us.When you hire our online <a href="https://myassignmenthelp.com/essay-help/">essay help</a> services, you can stay assured of getting a well-researched essay. <a href="https://myassignmenthelp.com/apa-referencing.php">apa referencing</a>
Dissertation Writing Services 2019-12-21 01:05:25
Such a nice blog post on this topic. At MyAssignmenthelp.co.uk, you will find assistance with your dissertation at every step of the way. Our dissertation writing services take into account each stage of preparing a perfect dissertation. Here is what you find when you avail our affordable dissertation writing services in UK.
Help in assignment 2019-12-20 12:21:50
We at Essayassignmenthelp always put students’ academic concerns over profits. Satisfaction is the primary aim of our services. This is why we provide a money-back feature so that anyone who is dissatisfied with my assignment help services can appeal to have your money back.
Burberry Jacket 2019-12-13 10:37:44
This article is really contains lot more information about This Topic. We have read your all the information some points are also good and some usually are awesome. Great post I would like to thank you for the efforts you have ma
essay typer 2019-12-13 08:29:50
Nice post.
essay typer 2019-12-13 08:29:31
We understand your problem and that is why we always deliver the assignment before the deadline.This is why it is a great idea to pay someone to do the assignment.
Burberry Jacket 2019-12-10 03:59:25
Stunning, brilliant site design! To what extent have you been blogging for? you made blogging look simple. The general look of your site is magnificent, and additionally the substance!. Much obliged For Your article
write me an assignment 2019-12-04 09:37:25
Thanks for Nice and Informative Post. This article is really contains lot more information about This Topic. We have read your all the information some points are also good and some usually are awesome. Great post I would like to thank you for the efforts you have made in writing this interesting and knowledgeable article.
coursework writing services 2019-11-29 05:50:33
This is one of the best post. You can try dissertation writing services and get 100% result.
Jacob Oram 2019-11-29 05:49:26
Nice post. By: <a href="https://www.theacademicpapers.co.uk/coursework-writing-service.php">coursework writing services</a>.
expert dissertation help in USA 2019-11-02 01:27:29
Bradley Cooper is the charm of this movie. Movies bases on three friends on a vacation always have the best and entertaining storyline.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>