Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Premiéry

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Do třetice všeho zlého (179)

2013-06-03 10:53

Vlčí smečka je zpět - sešli se už potřetí. A když se tihle tři sejdou, dějí se hrozné věci. Ano, ale o to jde! Je to zábava! Anebo by měla být, když je to Pařba na třetí...

Režisér Todd Phillips navazuje na své divácky úspěšné, „nekorektní“ bláznivé komedie Pařba ve Vegas a Pařba v Bankgkoku. Pařba na třetí je už ale od začátku nastavovaná polívka. Stejný koncept asi nelze se stejnými herci omílat donekonečna. Je vám to jasné už od začátku, kdy se poloretardovaný Alan, žene po dálnici v kabrioletu s přívěsným vozíkem, v němž má žirafu. „Ahoj, jmenuju se Alan a koupil jsem žirafu! Je superkamarádská,“ křičí na kluka do okénka okolo projíždějícího auta. Těsně před tím, než žirafě urazí hlavu na nízkém přejezdu. Navíc Alanovi zemře otec, právě když vysadil své léky. Matka by pro něj chtěla to nejlepší, chtěla by jej uklidit do léčebny s názvem Nové obzory. Prý tam stačí chvíli pobýt a člověk se vrátí... ...jako jiný člověk. „Pořád nemůžu uvěřit, že táta umřel. Napadá mě spousta lidí, kteří by měli umřít dřív. Třeba moje máma,“ řeční pak Alan na pohřbu otce (jeden z lepších fórů filmu). Naštěstí jsou tady ale staří kamarádi, kteří jej odvezou vstříc Novým obzorům.Na cestě do léčebny se všechno zvrtne. I když už jsou to čtyři roky, Vlčí smečku dostihne minulost a stín psychopata Chowa. Někdo jej hledá, někdo, komu dluží peníze. A když právě Chow uprchl z Bangkokského kriminálu, hoši z Vlčí smečky budou tou nejlepší návnadou a lovci zároveň. Mají tři dny na to, aby jej přivedli. Takže se plán mění, podíváme se do Mexika a nakonec také tam, kde to všechno začalo – do Las Vegas. A je to tady. Las Vegas, město, které by se mělo vypálit od základů, jak kluci správně říkají.

Film je možná protentokrát obohacen i mnoha akčními scénami, respektive parodií na tento žánr, ale to mu na atraktivitě nepřidá. Jen málo fórů navíc zůstává ještě vtipnými, nějak to všechno vyčpělo. To, co bylo dřív dementně vtipné, je už jenom dementní. Originální název trilogie zní Hangover, a třetí díl, prý už skutečně poslední, tak příznačně plní celý význam anglického slova. Je to kocovina. U představitele obtloustlého Alana, Zacha Galifianakise, vám to ani nepřijde, protože v jiných filmech snad ani nehraje, ale u Bradleyho Coopera nebo Johna Goodmana, jde tak trochu o ničení kariéry. V případě Pařby na třetí nejde o impozantní finále, jak lákají diváky trailery v kinech, ale spíš o impotentní finále.
Tomáš Kůs

Komentáře (179)

excel 2021-11-23 08:30:34
If you are a student planning to work on a paper that involves statistical data analysis such as research project, dissertation paper location of features or boundaries around a given area, one of the main challenges you are bound to face is getting a good understanding of the data you have collected. This is the main reason you will need to seek expert data analysis help. Read more on <a href="https://academic-answers.net/data-analysis-help-expert-writers/"> Excel Assignments for Students </a>
Nice blog.thanks for sharing ur thoughts.
Anny 2021-10-30 12:20:42
GotoAssignmentHelp is Assignment Help Company providing writing services in world. We always look customer satisfaction rather than demanding only money https://www.gotoassignmenthelp.com/assignment-help/online-assignment-help/ https://www.gotoassignmenthelp.com/assignment-help/university/ https://www.gotoassignmenthelp.com/assignment-help/academic/
I am so happy to come across this piece of write up, very much advanced my understanding to the next top level. Great job and continue to do same.
https://www.ca-nonijmanualset.com/ 2021-09-20 07:18:46
Canon Inkjet printers are compatible with multiple devices, including Windows, Mac, Smartphones, Tablets, Linux (a few models), and Chromebook.To start the setup process, follow the guidelines shown here.
Canon.com/ijsetup 2021-09-20 07:17:12
Canon Inkjet printers are compatible with multiple devices, including Windows, Mac, Smartphones, Tablets, Linux (a few models), and Chromebook.To start the setup process, follow the guidelines shown here.
financial consultant chico 2021-09-18 05:34:42
Murray Financial Services financial consultant chico
john 2021-09-14 09:15:14
Webroot Setup can be completed with insertion of 20-digit Webroot keycode. Webroot SecureAnywhere is one of the popular and widely accepted antivirus software in homes and offices. If you're having trouble logging in to microsoft365.com/setup, consider using one of your other Microsoft accounts, such as OneDrive, Xbox Live, Outlook.com, or Skype (if you've already subscribed to these products). If your printer is showing offline status and you want to change printer remove offline status for printer then here is a complete guide you have landed upon. QuickBooks Support Number For Smooth Working As Accounting & Finance Software Download and install or reinstall Microsoft 365 or Office 2019 on a PC or Mac
john 2021-09-14 09:14:53
<a href="https://web.sites.google.com/view/webrootsetup/" rel="dofollow">webroot setup</a> can be completed with insertion of 20-digit Webroot keycode. Webroot SecureAnywhere is one of the popular and widely accepted antivirus software in homes and offices.
richard 2021-09-10 01:12:19
http://www.steve2021.com/ http://support-brother-com-windows.com/ https://setup-norton-product-key.com https://sites.google.com/view/help-com-talk-to-a-person/ https://123-hp-com-setup-print-scan.com/ http://office-365-com-setup-guide.com/
richard 2021-09-10 01:11:25
here is the step by step guide to [url=http://www.steve2021.com/]ij.start.canon/setup[/url] with screenshots for mac and windows easy setup process to download canon drivers!! Windocheck out the features of [url=http://support-brother-com-windows.com/]Support.brother.com/windows[/url] and also know how to install best USB connection for windows 10. [url=https://setup-norton-product-key.com/]norton.com/setup[/url]is a website which will help you to setup Norton antivirus product, Norton security download for windows10. [url=https://sites.google.com/view/help-com-talk-to-a-person/]help.microsoft.com talk to a person[/url]is a website which will help you for solving your Microsoft account problems, check out the contact details method for Microsoft talk to a person. [url=https://123-hp-com-setup-print-scan.com/]123.hp.com/setup print scan[/url] is a official URL which helps you to install & download HP printer drivers for Windows 10.  [url=http://office-365-com-setup-guide.com/]www.miscrosoft365.com/setup[/url]This is official website from where you can download Microsoft office 365, this website helps you to access files from anywhere, go the website and see the steps how to use this website in best way.
richard 2021-09-10 01:11:02
here is the step by step guide to <a href="http://www.steve2021.com/">ij.start.canon/setup</a> with screenshots for mac and windows easy setup process to download canon drivers!! check out the features of <a href="http://support-brother-com-windows.com/">Support.brother.com/windows</a> and also know how to install best USB connection for windows10. <a href="https://setup-norton-product-key.com/">norton.com/setup</a> is a website which will help you to setup Norton antivirus product, Norton security download for windows 10. <a href="https://sites.google.com/view/help-com-talk-to-a-person/"> help.microsoft.com talk to a person</a> is a website which will help you for solving your Microsoft account problems, check out the contact details method for Microsoft talk to a person. <a href="https://123-hp-com-setup-print-scan.com/">123.hp.com/setup print scan</a>  is a official URL which helps you to install & download HP printer drivers for Windows 10.  <a href="http://office-365-com-setup-guide.com/">www.miscrosoft365.com/setup</a>This is official website from where you can download Microsoft office 365, this website helps you to access files from anywhere, go the website and see the steps how to use this website in best way.
Andrewfletcher 2021-09-07 11:43:06
Coinbase was aimed at being awesome and the most-utilized trade stage and late occasions have just added to its target. It, as of late, was effective in turning a lot of heads that made it the main cryptographic money trade stage in the whole nation of America. <a href="https://sites.google.com/view/coinbase-loginusa/">Coinbase login</a> <a href="https://sites.google.com/view/paypalloginacount/home">Paypal login</a> <a href="https://sites.google.com/view/krakenlogin-us/home">Kraken login</a> <a href="https://sites.google.com/view/amazonprimevideo-login/home">Amazon prime login</a>
Alex Jeme 2021-09-06 03:02:33
Square Inc introduced Cash app (better known as square cash which is a smart phone payment application. It will help you to link up your bank account and send or receive money through your smart phone. Millions of people are making use of this application for fund transfer due to its zero service charge facility. However, it sometimes shows different types of problems and hurdles which need support directly from the experts. To get instant resolution to their queries from the dedicated troubleshooting experts, you can use [url=https://cashappsupportphonenumber.com/] Cash App Customer phone Number[/url]. Here, you will be able to get the in touch with troubleshooting executives who will surely help you out.
Peter John 2021-08-30 01:22:02
<a href="https://techvki.com/"> Techvki</a>
Peter John 2021-08-30 01:21:45
https://techvki.com/
상무지구안마 2021-08-25 06:52:35
Better than average information, gainful and sensational framework, as offer well finished with keen contemplations and thoughts, groups of phenomenal information and inspiration, both of which I require, because of offer such an obliging information here.
Alex Jeme 2021-08-24 09:40:36
[url=https://bizin.ai]Business Automation[/url] is the use of technology to execute recurring tasks or processes in a business where manual effort can be replaced. It is done to minimize costs, increase efficiency, and streamline processes. [url=https://bizin.ai/calendar-management]Calendar Management[/url] | [url=https://bizin.ai/marketing-funnel]Marketing Funnel[/url] | [url=https://bizin.ai/marketing-automation]Marketinh Automation[/url] | [url=https://bizin.ai/website-builder]Website Builder[/url]
CapteraWillaim 2021-08-21 04:09:38
Webroot Setup SecureAnywhere AntiVirus delivers protection against viruses, spyware, and other online threats. https://sites.google.com/view/webrootsetup Despite the ease with which Venmo sign in allows you to pay rent or split the bill. https://sites.google.com/view/venmo-signin What is support.brother.com/windows? Common issues with Brother printers and its solutions. https://sites.google.com/view/brothercom-windows TD Bank Login gives you 24/7 access and support, whether you're at home or on-the-go. https://sites.google.com/view/tdbank-logins Banking products are provided by Boa Login and affiliated banking services. https://sites.google.com/view/boalogins Go through microsoft365.com/setup webpage, Sign in, and enter the product key. https://sites.google.com/view/microsoft-365-com-setup--/ help.microsoft.com talk to a person help you with products including Office, Windows, Surface, and more. https://sites.google.com/view/help-com-talk-to-a-person/home Coinbase Login: the simple, safe way to buy, manage and sell your cryptocurrency. https://sites.google.com/view/www-coinbase-log-in
Deshilva John 2021-08-20 06:23:21
[b][url=https://sites.google.com/view/geminilogins/]Gemini login[/url][/b]
Deshilva John 2021-08-20 06:22:04
If you are having trouble completing 2-step verification to sign in to your account, make sure your mobile device software and <b><a href="https://sites.google.com/view/coinbase-loginusa/">coinbase pro login</a></b> up to date. If you're using a browser to sign in, make sure you're using the latest version of Chrome. Clearing your cache and restarting your browser can also help. For more <b><a href="https://sites.google.com/view/geminilogins/">Gemini login</a></b>! <b><a href="https://sites.google.com/view/wwwpaypalloginus/">PayPal Login</a></b>
astronomy assignment help 2021-08-16 01:39:13
Nice to see your post. Wonderful and deep post you’ve written here. That’s truly has added a lot to our knowledge about this topic. Have a more successful day.
online assignment help 2021-08-11 07:15:20
thanks for sharing this post <a href="https://www.completeassignmenthelp.com/ie/">online assignment experts</a>, <a href="https://www.completeassignmenthelp.com/ie/">Online Law assignment experts</a>, <a href="https://www.completeassignmenthelp.com/ie/">Best law Assignment help</a>, <a href="https://www.completeassignmenthelp.com/ie/">Cheap Law Homework Help</a>, <a href="https://www.completeassignmenthelp.com/ie/">Best Assignment help online</a>,
Cashapp 2021-07-24 12:49:57
Square Inc introduced Cash app (better known as square cash which is a smart phone payment application. It will help you to link up your bank account and send or receive money through your smart phone. Millions of people are making use of this application for fund transfer due to its zero service charge facility. However, it sometimes shows different types of problems and hurdles which need support directly from the experts. To get instant resolution to their queries from the dedicated troubleshooting experts, you can use Cash App Customer phone Number. Here, you will be able to get the in touch with troubleshooting executives who will surely help you out. https://cashappsupportphonenumber.com

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>