Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pan Popper a jeho tučňáci (1)

2013-01-30 11:25

Tučňáci v kuchyni, tučňáci v toaletě, tučňáci v ložnici, tučňáci ve výtahu, tučňáci na výstavě, tučňáci na ulici, tučňáci, tučňáci, tučňáci. A k tomu Jim Carrey, který blbne jako za starých dobrých časů, kdy rozkopával poštovní balíky, nosil dvoje rukavice a utrácel pudlíky se vzteklinou. No dobře, to s tím Carreym není tak úplně pravda.Ještě půl roku a Jim Carrey bude slavit padesátku. Dalo by se říci, že už to bude věk, kdy by bylo na místě vyprdnout se na fyzické pitvoření a začít roli seriózního pána. Jenže šílené grimasy jsou Carreyho trademarkem od samotných počátků, kdy ještě dělal stand-up komika. A nutno říct, že když se gumový Kanaďan propracuje přes silnou vrstvu vrásek k nějakému ksichtění, stále to má své osobité a sympatické kouzlo. Alespoň pro ty, co adorují Masku, Blbého a blbějšího a Ace Venturu. Nebo Truman Show a Muže na Měsíci, pokud jde o ty serióznější komedie. Vzpomínky na zábavné hrdiny zkrátka zůstanou.


Pan Popper a jeho tučňáci v traileru

Ačkoliv si v Panu Popperovi a jeho tučňácích Carrey vystřihl ústředního chlapíka z názvu, za hlavní zdroj srandiček se dají považovat nelétaví ptáci. Šestice roztomilých potvůrek se totiž dostane do krásného bytu v centru New Yorku, přičemž se pustí do podrobného průzkumu luxusního vybavení. Je celkem logické, že úspěšný podnikatel, který si byt pronajímá, není z náhlého demolování kdovíjak nadšen. Když od otce, velkého cestovatele, dostanete jako dárek živé tučňáky, zřejmě taky nezačnete samou radostí tancovat kozáčka. Jak se však ukáže, nezvané návštěvníky si zamilují Popperova dítka. A jelikož s nimi věčný workoholik nemá zrovna nejlepší vztah, mohla by milá stvoření suplovat plynulé budování rodinných pout.Tučňáci jsou zdrojem slapstickového humoru, který se dá snadno odvodit s ohledem k jejich jménům – máme tu Hlučouna, Hryzouna, Kapitána, Pitomu, Miláčka a Smraďocha. Pitoma tedy do všeho naráží, Smraďoch si pod seznamovací formulí představuje ulevení od plynatosti a Hryzoun zase každého počastuje zobákem. Zvířena očividně cílí na nejmladší diváctvo. Prckům se ostatně přizpůsobuje i samotný příběh o důležitosti rodiny, který vychází z dětské knížky.


Pan Popper a jeho tučňáci v ještě delším traileru

Pan Popper a jeho tučňáci se tváří jako vyprávění z našeho světa. Figurují zde moderní byty a kanceláře, používají se mobilní telefony, na které se natáčí videa jako důkazní materiály, smajlíci účinkují v několika vtípcích. Velmi brzy ale vezme realistické vyznění za své a na události se nahlíží nespoutanou dětskou logikou, kde se koupelna může zaplnit vodou od podlahy až po strop a šest roztomilých tučňáků si to šupajdí metropolí, aniž by někdo měl chuť zasáhnout. Což není bráno jako zápor, jelikož děti se zajisté tímto způsobem budou hodinku a půl dobře bavit. Horší už je to, že podnětů pro dospělé se najde opravdu minimum.Příběh, který vyústí v tradiční oceňování rodinných vztahů, nabízí běžnou dávku žánrových klišé. Nepřekvapí, neurazí, ale zároveň nefunguje jako hlavní zdroj radosti pro postarší diváky. Narážení do předmětů a vylučování sekretu v podání tučňáků taktéž není zrovna ideální řachanda, pokud se věk konzumenta dostal do dvouciferných hodnot. Snímek nabízí alespoň asistentku Pippi, která má při komunikaci drobné trable - při pochůzkách plácá a povídá pomocí slov začínajících písmenem P. A přestože se k ní přidá pár chvilek s Carreym, stále se hodí jen použít heslo „lepší než nic“.O neutrálnosti Pana Poppera a jeho tučňáků vypovídají mimo jiné i recenze, které si povětšinou musí vystačit s prostým odškrtáváním kladů a záporů. Jinak totiž není o čem psát. Mark Waters vytvořil běžný žánrový snímek pro děti, u něhož rodiče nebudou ani trpět, ani jásat, jen ho v kině prosedí. Proto se zdá, že bude vhodnější film pustit na televizní obrazovku, k níž se dětičky v klidu usadí a jejich uzurpátoři budou mít v kuchyni pár desítek minut klid. Případně si společně sednou k Lháři, lháři, který děti naučí podobná moudra jako pan Popper a zároveň adekvátněji zužitkuje Jima Carreyho.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.

Martin Čuřík

Komentáře (1)

truck mattress 2021-03-08 12:57:28
foam mattress is an important piece of equipment. It is a great way to get your back on the right mattress. A great way to get your body back is to use a

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>