Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ozvěny MFF Karlovy Vary jsou slyšet v Praze (8)

2013-07-11 22:09

Pokud jste nestihli navštívit nejprestižnější domácí festival, Oficiální ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary opět uvádějí pražská kina Světozor a Aero. Letos termín připadá na 9. - 14. července. I když mnoho vítězných snímků chybí, zde je několik zajímavých tipů z programové nabídky Oficiálních ozvěn...

Hned několik příležitostí umožní pořadatelé divákům ke shlédnutí očekávané novinky Michela Gondryho natočené podle slavné knihy Borise Viana Pěna dní. Jak už si ověřili diváci i kritici v Cannes i ve Varech, je dobře, že se tento tehdejší specialista na hudební klipy a reklamy, vrhnul do celovečerní tvorby. I kdyby Pěna dní, s Audrey Tatou v hlavní roli, byla jen z poloviny dobrá jako Věčný svit neposkvrněné mysli, stále bude stát za to.

Mezi oceněnými snímky nechyběl například film Bena Whetleye Pole v Anglii (Aero, 13. 7., 20:30).  Ve Varech obdržel zvláštní cenu poroty.  Snímek, odehrávající se v magické i chaotické době anglické občanské války, vytváří i v silně stylizovaném tvaru, doprovázeném zemitými i vzletnými dialogy, mimořádné napětí. Typickou severskou nadsázku si můžete užít v islandském filmu XL (Aero, 14. 7., 20:30). Popisuje život poslance Leifura, který se ocitl v troskách. Rodina chorobného pijana, žrouta a sukničkáře se rozpadla, svou dceru téměř nevídá. Přítomnost halí neprostupný lihový opar, minulost se ztrácí v těžkých kocovinách. Zkrátka zavítáte do zkaženého světa, zabydleného vyhořelými zoufalci a hyenami, díky němuž si představitel hlavní role Ólafur Darri Ólafsson odvezl z Varů Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.  

Odlehčenou sekcí, mírně řečeno, je v Karlových Varech sekce Půlnočních filmů. Zářným příkladem, jaký druh zábavy můžete v tomto ranku čekat, je film Zevláci vs. Zombíci (Aero, 12. 7., 23:00). Svěží antideveloperská „zomedie“, v níž hlavy padají k zemi jak přezrálá jablka, je krvavou koupelí ochucenou navíc specifickým londýnským slangem. Návrat vysloužilých rockerů na scénu, který v kinech aktuálně předvádí Bolek Polívka, Karel Heřmánek, Miroslav Krobot a Marián Geišberg uhranul v Karlových Varech diváky natolik, že filmu Revival (Světozor, 11. 7., 18:30 / Aero, 12. 7., 20:45) Alice Nellis udělili Diváckou cenu deníku Právo.       

Za domácí snímky stojí za to vypíchnout také nepálskou odyseu Doroty Nvotové – přesněji film Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama (Světozor, 13. 7. , 18:00). Dorota si na vlastní kůži vyzkoušela alternativu k životu západní civilizace. Dostala se až do Káthmandú, do podhůří Himálaje, kde v jednom z nejchudších krajů světa objevila kromě klidu také místní děti z ulice a ze sirotčince, o které se stará. Je mezi nimi i tříletá holčička, jež po své, na druhé straně světa trochu známé patronce nosí stejné jméno - Fulmaya. Režisérka Vendula Bradáčová s pomocí Fulmayi (Nvotové) mapuje životní cestu několika dětí, které žijí mezi desítkami dalších v naprosté bídě. Přirozeným způsobem se snaží nahlédnout do neznámých zákoutí velice odlišné a pro mnoho z nás jistě nepřirozené kultury. Filmový štáb nemá ve filmu jen svoji „výkonnou“ roli. Každý jeho člen si totiž natáčí osobní videodeník, jenž v kulisách drsných a nádherných scenérií Nepálu, odvíjí paralelní příběh, který ten Dorotčin posouvá do druhé roviny. Ať už v životě nebo ve filmu, jaký byste chtěli konec? Jak věří Dorota Nvotová: „Všechno končí dobře. A když ne, tak to ještě není konec.“ Zajímavostí bude i uvedení Zemanovy Cesty do pravěku (Světozor, 14. 7., 18:00), kterou na velkém plátně patrně jen tak někde neuvidíte.
Tomáš Kůs

Komentáře (8)

Puravive Supplement Reviews 2023-11-10 09:45:33
This is actually the kind of information I have been trying to find. Thank you for writing this information. https://www.mid-day.com/lifestyle/infotainment/article/puravive-reviews-alert-are-ingredients-safe-23318226
Puravive Reviews 2023-11-10 09:37:04
Discover the truth about Puravive, the revolutionary skincare product that promises to rejuvenate your skin and reverse the signs of aging. In this comprehensive guide, we will explore the key features and benefits of Puravive, as well as real customer testimonials to help you make an informed decision. https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/puravive-reviews-shocking-customer-reviews-must-know--news-329067
Best Niagara tour 2023-03-27 12:38:10
Great post full of useful tips! My site is fairly new and I am also having a hard time getting my readers to leave comments. Analytics shows they are coming to the site but I have a feeling “nobody wants to be first”.
補習社 2023-02-15 01:05:00
I'm impressed, I must say. Very rarely do I come across a blog thats both informative and entertaining, and let me tell you, you ve hit the nail on the head. Your blog is important..
物理補習社 2023-02-14 04:47:10
I expected to thank you for this wonderful read!! I certainly loved every single bit of it. I have you bookmarked your site to take a gander at the new stuff you post.
Coach Canada 2023-01-24 03:51:42
Know your goal and dates (flexible dates are good enough to start with!)
foglio rosa patente b 2022-12-03 11:24:34
Sophie Lam is a professional writer located in Ontario, Canada and through her writing she tries to help the people who are looking for a driving test and driving information.
best truck mattress 2021-03-05 02:05:17
Some of the materials used in mattresses respond to both weight and heat, and can take several minutes to fully adjust to your body. If you move quickly from one bed to another you may be missing out on all a mattress has to offer.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>