Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Obhájce: Právničina frajeřina (3)

2011-08-10 00:00

Jestli nějaké školy nemají nouze o zájemce, jsou to školy právnické. Obhajování vinných i nevinných stále přitahuje, a tak nepřekvapí, když i po zhlédnutí nového dramatu ze soudní síně naběhnou k přijímačkám další adepti.

Jmenuje se Mick Haller a pracuje v Los Angeles jako trestní advokát. Jeho kanceláří je zadní sedadlo Lincolnu Continental. Vozidlo se stylovou espézetkou „NTGUILTY“ šoféruje soukromý řidič, který se dokáže zařídit přesně dle pokynů. Je potřeba vzít roha? Asi by to nebyl problém, ale Mick se všemi rád stejně komunikuje zpříma. Není potřeba ujíždět. S každým se dá dohodnout a z každého se dá snadno vytřískat pár tisícovek dolarů navíc, když víte, že daný jedinec potřebuje z basy vysekat svého známého. Nemá cenu se chovat jako charita. Mick je sice namachrovanec, ale jeho suverénnost a celkové společenské postavení zajisté působí na spoustu lidí přitažlivě. „Být tak na jeho místě,“ říkáte si.


Trailer k Obhájci režiséra Brada Furmana

Zdá se, že peníze potečou i z obhajoby bohatého playboye Louise Rouleta, který se prý dopustil násilí na mladé prostitutce. On sám tvrdí přesný opak, přičemž nemá tušení, kde k ranám v obličeji dívka přišla. Případ, který měl představovat veskrze krátký, ale finančně výnosný proces, se však brzy změní v extrémně zapeklitou a nebezpečnou hru, v níž se manipuluje s manipulujícími a chmatá se do minulosti, která měla být vyřešená.Takovýto popis by měl při podrobnějším průzkumu veskrze trefně popisovat, jakým způsobem Obhájce funguje. Když se to vezme zkrácenou formou, je snímek inteligentně napsaný, má kvalitní herecké obsazení, několik zajímavých zvratů a hrdinu, k němuž se zpočátku váží ambivalentní pocity. Ve výsledku se z něho tedy stává detektivka a zároveň soudní drama, kterých se v kinech v současnosti moc nevidí. A jelikož všechny složky fungují a divákovi se události srozumitelně a celkem inteligentně vysvětlí, mělo by jít o příjemný zážitek pro majoritu diváků.V Obhájci se ale těžko hledají výjimečné momenty nebo nějaký přesah, o chválu se hlásí „pouze“ dobře odvedená práce. Zápletka se totiž opírá o klasické schéma, u něhož si sice nemůžete být stoprocentně jistí, jaká postava zvrat způsobí, ale je každopádně po několika desítkách minut zřejmé, že se něco stát v tu a tu chvíli musí. Výstavba je zkrátka totožná jako u starších děl. Lehké zklamání se dostaví právě v kontextu osvěžující expozice, kdy je postava Hallera uvedena v zajímavých konturách. Není jasné, jestli ho za jeho životní styl milovat nebo se držet stranou kvůli jeho sviňáckému chování. Působí cool, ale z etického hlediska u něho leccos skřípe. Z této nejednoznačnosti se ale přejde k tradiční lítosti a morálním dilematům. Což patří tak nějak k povinné výbavě, ne k překvapení.I zmiňovaná povinná výbava je však zpracována solidně a vlastně je dobře, že ji někdo dokáže zpracovat v takto svižně kompaktním celku. Alespoň je očividné, že v talentovaných rukách tvořit stále jde. A když se to vezme hodně velkým obloukem, je v Obhájci přítomen vedle úvodu ještě jeden nadprůměrný prvek - Matthew McConaughey. Konečně se totiž objevil v roli, v níž má co hrát. A dokazuje, že po všech těch Bláznových zlatech a Bejvalek, kterých se nedá zbavit, to ještě pořád umí.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.Martin Čuřík

Komentáře (3)

Schmuck 2022-02-08 08:04:36
It is indispensable to mention here that the 2014 collection of hot diamonds jewelry at Online Jewelry Stores has been gaining massive attention over the previous few months.
Maca 2022-02-05 09:10:01
Either way, as soon as you find out and dig into the reason your bum has been lacking, then you know what to do to reverse your condition.
buyessays 2020-09-07 02:00:57
Law schools are far from reality in films. Students are doing their internships in law firms and agencies, they are writing case studies and law papers. But in reality, they have no time for law practice in courts.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>