Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Premiéry

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nemají pokoj svévolníci, ani u rumu s colou (14)

2013-06-14 09:33

Zanedbaný ochránce zákona, barové vysedávání a zlověstně vyhlížející hasičáky ve filmu oceněném šesti filmovými cenami Goya.

Španělsko se do hledáčku filmových konzumentů dostávalo během posledních let především v souvislosti s nápaditě vystavěnými horory a thrillery, které zvládaly překvapit, nebo rovnou pocuchat nervovou soustavu  i ostříleným nebojsům. Pekelně gradující série Rec, neotřelá hra s žánrem La Cara Oculta nebo poctivá óda na optickou radost Los Ojos de Julia spadají k názorným ukázkám, že se lze v zemi siest, fiest a maňán úspěšně dohrabat ke kvalitní žánrové produkci.


Ani v traileru s českými titulky Nemají pokoj svévolníci

Film Nemají pokoj svévolníci od proudu nadpřirozených lekaček uhýbá směrem k složitým konspiracím, kde hrají významnou roli prvky, které byly na plátně delší dobu nedostatkovým zbožím. Centrální roli totiž přebírá staromódně málomluvný policajt Santos Trinidad, zkorumpovaný a charismatický drsňák, jenž ve své kariéře zažil už lepší časy. Všechny si drží záměrně od těla a většinou jen osaměle popíjí rum s colou po madridských barech a hospodách. Jeden z tradičních večerů s neúspěšným automatovým cvrlikáním se mu přesto vymkne kontrole, když v prázdném nočním klubu zabije majitele podniku, barmanku a personál, protože mu taktně naznačili, že nejsou ochotni podporovat jeho alkoholický čundr do ranního kuropění.Z místa činu ale utekl jeden svědek, čímž se rozvětvuje několik pátracích linií. Nemilosrdného trojnásobného vraha, který se umí zbavovat důkazů, hledá detektiv Leiva, do vlastního vyšetřování se pouští soudkyně Chacón a hledaný Santos postupně odhaluje, že přeživší nebyl jen obyčejný floutek spojený s drogovým byznysem, ale možná měl co do činění s islámskými extrémisty a plánovaným atentátem.Režisér a scenárista Enrique Urbizu se drží vyprávění, které nikam zvlášť nespěchá. Nejakčnější scénu vytáhne hned v úvodu a následně pomalu rozkrývá titulní případ. Paralelní dějové linie odlišuje stylově - zatímco během pátrání policejních složek jde o standardní výslechy, rozhovory a hledání stop, které se posouvají kupředu polopatickými dialogy, scény s hlavním antihrdinou si vystačí s obrazem. Santos Trinidad se přesouvá z lokace do lokace, šmíruje podezřelé a zjištěné informace si sumíruje vnitřně, kolem poloviny filmu jsou proto na divákovu pozornost kladeny zvýšené nároky. Identifikaci pronásledovaných postav a orientaci v Santosových duševních pochodech komplikuje samozřejmě i jeho samotářská povaha, kdy počínající konverzace a zvídavé otázky opouští s cynickou úsečností.Hlavně díky charismatickému představiteli José Coronadovi zachytí problémový desperát divácké sympatie a pustí je až s nevyhnutelně finálním rendezvous. Je ostatně osvěžující zase se držet noirově chmurné postavy, která si jde za svým a bezpečně vyprázdní zásobník, ačkoliv se ještě před chvíli potácela v alkoholovém deliriu. Myslí si to také akademie filmových cen Goya, která Svévolníkům nadělila šest národních ocenění.

Martin Čuřík

Komentáře (14)

Niagara Toronto Tours 2023-03-27 10:38:11
The CSOne is web-based maintenance management software designed for maintenance and repair service providers. It is specifically designed to fulfill the requirements for these services and successfully improved productivity of thousands of users around the world
Sprüche zum Nachdenken 2023-03-01 12:28:04
Wir müssen es respektieren und pflegen, ohne es schlecht zu behandeln. Die Natur ist mächtig genug, auch ohne den Menschen in die Mischung einzubeziehen!
Car body polish 2023-02-27 04:00:33
Paintless Dent Repair (PDR): Dents are inevitable and they will be visible when you unexpectedly collided with another car or any surface.
英文補習 2023-02-15 01:41:54
I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post.
物理補習社 2023-02-14 04:14:57
I've been thinking about creating a very equivalent post over the span of the most recent few weeks, I'll in all likelihood keep it direct and association with this fairly if that is cool. Thankful
Coach Canada 2023-01-24 02:50:21
Another reason why people hire it is the cost element. Since a lot of people are going to use the same vehicle, the cost will be divided. So, if you are on a budget, this solution will help you to stay within the budget limit.
patente nautica 2022-12-03 11:25:52
Another difference in DMV tests offered by different states is the number of choices they use for each multi-choice question. Some States use 3 answer choices for each question in their tests while others can use 4 or even 5.
streaming services list 2022-06-21 11:46:35
You need some basic software loaded onto your computer too to watch movies online.
love this movie. Thanks for sharing.
First of all, let’s have a quick look at the real vs fake Nike SB Dunk Travis Scott images in order to analyze the flaws on the fake Dunks easier.
fleet mattress 2021-03-05 02:08:21
Good quality memory foam means a firm bed that will evenly distribute your weight regardless of how you sleep. Some memory foams also respond to heat by becoming even more soft. Memory foam has lifespans between 10 and 20 years depending on quality. For those who have never owned a visco-elastic foam bed before there is typically a period of getting used to the "weightless" feeling the bed induces.
Yeezy Boost 700 Replica 2020-11-24 08:54:36
Capping off the look is a full-length Boost midsole and a gum outsole. And if one all-black iteration isn’t enough, fans will have an opportunity to buy another one with the restock of the Yeezy 500 “Utility Black” from 2018.
leptitox coupon code 2020-04-05 09:48:02
I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one
yoga burn discount 2020-04-05 09:47:36
I am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>