Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Premiéry

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nádherné bytosti posílají teenagerkám falešnou valentýnku (10)

2013-02-15 09:54

O svátku všech zamilovaných přichází titul, který chce penetrovat srdce všech adolescentních dívek.

Upírsko-vlkodlačí sága Twilight ukázala, že se dají dějově řídké romance cílené na dospívající slečny přetavit na velmi výnosnou dojnou krávu. Když pátým dílem vyčerpala produkční společnost Summit Entertainment bezmezně milovaný i nenáviděný materiál, je logické, že se úspěch pokusí zopakovat novou látkou s franšízovým potenciálem. Jedním z kandidátů, který by očividně rád zalátal mezeru na trhu a na několik let uspokojil natáčecí harmonogram, je do kin tento měsíc vstupující snímek Nádherné bytosti.Už při zběžném pohledu je zřejmé, proč dostal projekt zelenou. Jedná se o eponymní adaptaci první části z čtyřdílné knižní série Kami Graciové a Margaret Stohlové, která v českém provedení nese krkolomný název Kronika prokletých zaklínačů. Autorská dvojice ji vystavěla okolo obyčejného kluka a neobyčejné čarodějnice, přesněji řečeno zaklínačky. Kvůli vzájemným sympatiím budou muset stejně jako Edward a Bella a desítky dalších fiktivních párů překonat mnohá nebezpečenství. Fantasy prvky spojené s romantikou sice táhnou, ale tentokrát se bude muset nejspíš loajální čtenářská základna snažit, aby se vyhovělo finančním potřebám hrané verze.


Nádherné bytosti s českými titulky

Ačkoliv to totiž vypadá, že twilightský vzorec zůstává takřka dokonale zachován (samozřejmě s obměnou upírů a vlkodlaků za zaklínače), výsledné produkty dávají odlišné zážitky. Zatímco skotačení po jehličnanech, nevinné tokání o vzájemných citech a házení zamilovaných kukučů budilo převážně vyhrocené reakce, a je jedno, jestli šlo o nekritický obdiv nebo čistou nenávist, Nádherné bytosti působí jako strojově chladné a bezhlavé naplnění předdefinovaných pokynů, kvůli kterým se nemá cenu rozptylovat.Roli vypravěče zastává školní oblíbenec Ethan, který žije v silně křesťanském zapadákově Gatlin County. Nechce se smířit s únavným opakováním každodenní rutiny, a tak dává své rebelantství najevo čtením zakázaných knih a plánováním úprku z města. Ve snech opakovaně vídá tajemnou černovlásku, z níž se vyklube nová spolužačka Lena Duchannesová, neteř místního podivína Macona Rawenwooda, kterého zdejší lid považuje za ďábla. Lena i její příbuzní jsou skutečně výjimeční - jde o zaklínače, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. U mladé studentky akorát není jasné, kam se přidá. U zaklínačů se totiž v šestnácti rozhoduje, zdali pro ně bude jasnou volbou dobro, zlo nebo pekařina.Ačkoliv je povinná mytologická výbava komplikovanější a v papírové podobě pravděpodobně i solidně rozvedená, Nádherné bytosti na plátně nesmažou dojem, že jde o prostý výtah původně obsáhlejších knižních pasáží. Během rodinného boje se kupříkladu efektně rotuje kolem stolu, dokud jedna z postav neproletí oknem, ale není už kdovíjak osvětleno, co to vlastně znamenalo. Hlavní dějové twisty, které jsou spojené s magickými schopnostmi, jsou na tom podobně. Dopředu není rozvedeno, jakými konkrétními schopnostmi postavy disponují, a tak se určité věci prostě jen stanou, když je potřeba.Jelikož se ledabyle zachází s dějotvornými motivy, předlohou nepolíbený divák jen nezaujatě sleduje více či méně vykalkulovaně se tvářící obrazy. Ústřední dvojice, jejichž láska je od první minuty předurčená, obstojně zahraje, co je potřeba, Jeremy Irons si krade scény pro sebe a Emma Thompsonová s očividnou radostí používá svěcenou vodu jako parfém. Hlavně kvůli hercům nejsou Nádherné bytosti vyložená mizérie, ale jen režisérsky a narativně matnou fantasy romancí. Těžko říct, jestli mladá děvčata očaruje neupřímná a odosobněná představa, co by se jim dle studiových hlavounů mělo líbit.Martin Čuřík

Komentáře (10)

https://concretecanberra.com/


2022-03-25 09:12:15
Many thanks sharing this very diverse opinion post where each expert has no doubt shared his best for knowledge on the topic.

https://concretecanberra.com/


2022-03-25 09:12:04
Many thanks sharing this very diverse opinion post where each expert has no doubt shared his best for knowledge on the topic.
https://weldingboise.com 2021-12-09 04:55:23
Great site thanks admin. More power.
https://weldinghoustontx.com 2021-12-09 04:55:08
I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
Click here 2021-12-07 06:58:29
awesome post!
Click here 2021-12-07 06:58:12
lovely post
keep posting
www.hairextensionsbaltimoremd.com 2021-11-24 08:41:59
interesting blgo post
Click here 2021-11-23 09:30:15
GREAT POST!
Click here 2021-11-23 09:29:59
INTERESTING POST

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>